Po pierwsze gospodarka

2024-03-27 08:48:59(ost. akt: 2024-03-27 08:57:09)

Autor zdjęcia: pixaay.com

Pamiętacie Państwo jak pisałam, że obniżenie składki zdrowotnej to priorytet i sprawa honoru dla PSL oraz Trzeciej Drogi? Już jest pewne, że przedsiębiorcy nie tylko będą płacić mniej, ale według znacznie prostszych zasad naliczania.
Rząd już niedługo wprowadzi ryczałtową składkę zdrowotną, uzależnioną od formy opodatkowania i wysokości dochodu firmy. Tak więc mali i średni przedsiębiorcy zaoszczędzą co najmniej 100 zł miesięcznie. Ci więksi, na podatku liniowym, nawet 500 zł. Zniknie także problem z płaceniem 9 proc. składki od sprzedaży samochodu czy innych środków trwałych, co w 2022 roku zafundował firmom poprzedni rząd w tzw. Polskim Ładzie.
Powiem szczerze, że obecne rozwiązanie nie jest ostatecznym spełnieniem naszych marzeń. Politycy Trzeciej Drogi chcą jeszcze bardziej uprościć i obniżyć podatki. Polityka to jednak sztuka kompromisów, a czasy wymagają od nas dużych nakładów na zbrojenia. Dlatego tu i teraz należy zaakceptować proponowany wariant.
Zapewniam Państwa, że w sprawie składki i innych ułatwień dla przedsiębiorców nie mówimy ostatniego słowa. W kampanii obiecywaliśmy Polakom Polskę gospodarną i dotrzymamy słowa. Nie wszystko uda się zrobić od razu, ale w sprawach małych i średnich firm będziemy nad wyraz konsekwentni.

Urszula Pasławska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5