ODWAŻNE ZAPOWIEDZI TADEUSZA CZYCZELA: OSTRÓDZKA RADA ZGODY, RAFAŁ DĄBROWSKI WICEBURMISTRZEM

2024-03-02 08:39:10(ost. akt: 2024-03-02 08:54:12)
Tadeusz Czyczel

Tadeusz Czyczel

Autor zdjęcia: Materiał nadesłany

Tadeusz Czyczel, kandydat na burmistrza Ostródy, ogłosił, że w przypadku zwycięstwa w wyścigu o fotel burmistrza, na stanowisko zastępcy powoła swojego młodego konkurenta – Rafała Dąbrowskiego. A samorządowców z gminy i powiatu skupi w Ostródzkiej Radzie Zgody.
Nie da się ukryć, że wczorajsza (1 marca) konferencja prasowa w Ostródzie z udziałem Zbigniewa Ziejewskiego, Wiceministra Aktywów Państwowych oraz Tadeusza Czyczela, dyrektora Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, a także kandydata na burmistrza Ostródy, przyniosła sporo emocji.

Tego jeszcze nie było

Deklaracja o powołaniu Rafała Dąbrowskiego na wiceburmistrza po ewentualnym zwycięstwie Tadeusza Czyczela w wyborach zelektryzowała dziennikarzy. To dość sensacyjna nowość w lokalnej polityce Ostródy, ale i w skali kraju. Jak ustaliliśmy, jeszcze nikt w historii III RP w wyborach na prezydenta, wójta czy burmistrza nie nominował w kampanii wyborczej na swojego zastępcę… swojego konkurenta.

Tadeusz Czyczel podkreślił, że ta odważna inicjatywa jest zgodna z jego wizją zarządzania miastem, zawartą w haśle: „zgoda buduje”.

Doświadczenie, młodość, jedno spojrzenie

- Plan powołania Rafała Dąbrowskiego na stanowisko mojego zastępcy to dowód, że to hasło nie jest jedynie ozdobnikiem na ulotkach wyborczych. To zapowiedź nowej jakości zarządzania, podkreślam, zarządzania a nie rządzenia Ostródą – zaznaczył Tadeusz Czyczel. - Moje doświadczenie jako lidera lokalnej społeczności i młodzieńcza werwa Rafała mogą otworzyć w Ostródzie nowy ciekawy rozdział.

Tadeusz Czyczel dodał, że syn nieżyjącego burmistrza, Olgierda Dąbrowskiego, jest lokalnym patriotą i głosem młodego pokolenia:
- Rafał na pewno może się przy mnie dużo nauczyć i nabrać szlifów w wymagającej pracy samorządowca. To byłby też swoisty test, czy ten młody człowiek „ma papiery”, by w przyszłości zostać dojrzałym i samodzielnym gospodarzem miasta.

Na tym nie koniec personalnych niespodzianek. Tadeusz Czyczel, w przypadku zwycięstwa w wyborach, zapowiedział też powrót do kierowania ostródzką kulturą i promocją Artura Munje. Munje, ikona ostródzkiej animacji kulturalnej, dziś… jest związany ze sztabem Rafała Dąbrowskiego i wspiera go w kampanii.

Jak podkreślił Tadeusz Czyczel, sięgnięcie po konkurenta i po wartościowych ludzi z jego zaplecza to dowód, że nie liczą się partyjne układy i stawianie „na swoich”. Ważne są kompetencje i szeroka reprezentacja społeczna Ostródy po wyborach 7 kwietnia.

Zgoda buduje: rządowa kasa dla Ostródy

Na konferencji omówiono też kwestie związane z przyszłością Ostródy. Chodzi głównie o wsparcie rządowe dla miasta oraz współpracę między różnymi szczeblami samorządu miejskiego, gminnego i powiatowego.

Towarzyszący Czyczelowi Wiceminister Aktywów Państwowych Zbigniew Ziejewski zadeklarował wsparcie dla inwestycji miejskich w Ostródzie, ze szczególnym uwzględnieniem rozbudowy Strefy Aktywności Rodzinnej nad jeziorem Drwęckim.

- Już dziś zapraszam Tadeusza Czyczela do Warszawy, gdzie na przełomie marca i kwietnia zorganizuję rozmowy o możliwościach sfinansowania tego i innych ciekawych projektów, jakie dyrektor Czyczel ma w swoim programie dla Ostródy – zadeklarował minister Ziejewski.

Miasto, powiat, gmina – zgodna rodzina

Tadeusz Czyczel przedstawił też koncepcję powołania Ostródzkiej Rady Zgody (ORZ). Ma to być organizacja dobrych relacji w samorządzie i sposób na rozwiązywanie uporczywych problemów, których w ostatnich latach w Ostródzie nie brakowało.

W Ostródzkiej Radzie Zgody zasiądą przyszły burmistrz Ostródy, wójt gminy Ostróda, starosta ostródzki oraz przewodniczący rad – miasta, gminy i powiatu Ostródzkiego.

- Jednym z pierwszych problemów, jakim Rada może się zająć jest budowa parkingu przy plaży miejskiej nad jeziorem Kajkowskim, na pograniczu miasta i gminy – potwierdza w rozmowie z nami wójt Bogusław Fijas, wyrażając chęć współpracy w Ostródzkiej Radzie Zgody.

Samorządowcy zapewniają, że na forum Rady od ręki rozwiążą także problem dopłat do transportu publicznego dla mieszkańców Ostródy pracujących na terenie gminy.

- Chodzi o to, aby już nigdy nie powtórzył się kuriozalny kryzys jak ten z transportem publicznym z Ostródy do Morlin – podsumowuje Tadeusz Czyczel.

Fot. Materiał nadesłany
Spotkanie Tadeusza Czyczela z dziennikarzami było najmocniejszym akcentem w dość niemrawej jak dotąd kampanii wyborczej w Ostródzie.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5