W końcu doczekamy się pierwszego toru kolarskiego w naszym województwie?

2024-02-25 23:00:16(ost. akt: 2024-02-25 23:35:04)
Od lewej: Ireneusz Nalazek, Zbigniew Szczypiński i Kamil Kozłowski oglądający plany budowy toru kolarskiego w Biskupcu

Od lewej: Ireneusz Nalazek, Zbigniew Szczypiński i Kamil Kozłowski oglądający plany budowy toru kolarskiego w Biskupcu

Autor zdjęcia: Facebook/UW w Olsztynie

– Będą pieniądze na rozbudowę infrastruktury sportowej w regionie – powiedział wiceminister sportu i turystyki Ireneusz Nalazek podczas wizyty w Biskupcu, gdzie powstała koncepcja budowy pierwszego w naszym województwie toru kolarskiego.
W minioną sobotę duch sportu unosił się nad Biskupcem. Turniej siatkarski Biskupiec Volley, zawody łyżwiarskie na krytym lodowisku oraz futbolowe starcie pomiędzy Tęczą Biskupiec a Granicą Kętrzyn oprócz tego, że przysporzyły szereg niezapomnianych emocji, to były także okazją do rozmów na temat rozbudowy infrastruktury sportowej. Niewątpliwie sprzyjała temu obecność wiceministra sportu i turystyki Ireneusza Nalazka oraz wicewojewody Zbigniewa Szczypińskiego, oglądających z bliska biskupskie obiekty. Skądinąd infrastruktury sportowej miejscowości położonej nad rzeką Dymer mogłaby pozazdrościć niejedna polska gmina.

Fot. Facebook/Kamil Kozłowski Burmistrz Biskupca
Minister Nalazek otwierając zawody łyżwiarskie mówił o roli przyszkolnych obiektów sportowych i zapowiedział, że jego resort ma środki zarówno na rewitalizację, jak i odnowę istniejących już „Orlików”.
– Powstaną też nowe, z możliwością wybudowania bieżni oraz strefy rekreacji dla rodziców. Zamierzamy tworzyć to przy szkołach – stwierdził Ireneusz Nalazek, który chce, by młodzież mogła korzystać z obiektów sportowych nie tylko podczas lekcji. Służyć ma temu ministerialny program „Otwarta szkoła”, którego idea zakłada dofinansowanie weekendowych zajęć sportowych.

Fot. Facebook/Kamil Kozłowski Burmistrz Biskupca
Wicewojewoda Zbigniew Szczypiński nie szczędził ciepłych słów władzom Biskupca, podkreślając jednocześnie, że „Samo nic nie powstaje”.
– Nie wszędzie w województwie warmińsko-mazurskim tak świetnie to wygląda. Na usta ciśnie się pytanie: gdzie są władze samorządowe? – zapytał retorycznie wicewojewoda.

Fot. Facebook/UW w Olsztynie
O Biskupcu niebawem może być jednak jeszcze głośniej, bo tamtejsze władze mają w planach budowę pierwszego na Warmii i Mazurach toru kolarskiego. „Miasto sportem stoi, a infrastruktura jest coraz lepsza” – mówi burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, który cieszy się, że obiekty sportowe tętnią życiem od rana do wieczora.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dobryolsztyn #3113874 26 lut 2024 09:23

    Może i tor kolarski potrzebny? ale ćwiczące na korytarzach dzieci na lekcjach W-F chyba bardziej potrzebują sal gimnastycznych !

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5