Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Będzie dowóz czy nie będzie?

Kilka tygodni temu rodzice dwójki dzieci w wieku przedszkolnym z Babek Oleckich poprosili mnie o interwencję w sprawie zorganizowania dojazdów do przedszkola.

Po mojej wcześniejszej interwencji zorganizowano dowóz dzieci w wieku szkolnym tego samego bloku. Niestety z przedszkolakami jest już większy problem. Bo nie ma obowiązku zapewnienia im transportu do przedszkola, Rozmawiałem z Dyrektorem Zespołu Szkół w Babkach Oleckich Mirosławem Matusiakiem oraz z Wydziałem Edukacji w Urzędzie Miejskim. Obie strony zapewniały mnie, że zrobią wszystko, aby ten problem pozytywnie rozwiązać. Niestety najwyraźniej komunikacja między obiema stronami zawodzi. Dzieci zapisane są do przedszkola, ale do niego nie chodzą, bo jak tu iść niemal dwa kilometry w mrozie lub deszczu szczególnie, gdy nie ma tam nawet chodnika. Szkoła zapewne otrzymuje na te dzieci dotację czy aby nie powinna zostać wstrzymana? Zwróciłem się w tej sprawie do Kuratora Oświaty z prośbą o opinię. Mam nadzieję, że dzięki niej uda się pozytywnie rozwiązać ten problem.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ronald Sebastian Studnicki oraz opublikowany na portalu Olecko: Będzie dowóz czy nie będzie?
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5