Dzień Patrona Szkoły w PSM I st. w Olecku

2023-11-10 10:46:42(ost. akt: 2023-11-10 10:56:53)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Tuż przed Narodowym Dniem Niepodległości Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Olecku świętowała Dzień Patrona Szkoły.
Dzień Patrona Szkoły rozpoczął się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły - Ignacego Jana Paderewskiego i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.
Druga część świętowania, już ta mniej oficjalna, odbyła się w szkolnej auli koncertowej. W części artystycznej nauczyciele wykonali utowory I. J. Paderewskiego: Anna Liburska (skrzypce), Katarzyna Majewska (wiolonczela) i Wojciech Borowik (flet) zagrali Melodie opus 16 nr 1, a Katarzyna Majewska (wiolonczela) i Michał Makarewicz (fortepian) wykonali Menuet G-dur op.14. Zaprezentował się również chór szkolny pod kierunkiem Agaty Bagan, który zaśpiewał „Białe róże” i „Przybyli ułani pod okienko”.
Uczestnicy Dnia Patrona poznali też wiele ciekawostek z życia Ignacego J. Paderewskiego, a także bawili się w głuchy telefon i odgadywali hasła związane z osobą wielkiego kompozytora, pianisty i męża stanu. Wybrali również najciekawszą pracę w konkursie plastycznym o Ignacym J. Paderewskim. Wygrał Ignacy Smoliński.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5