Zagadkowa kolizja na terenie powiatu oleckiego

2023-09-27 14:36:28(ost. akt: 2023-09-27 15:01:03)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Policjanci z KPP Olecko pracowali na miejscu kolizji drogowej, gdzie poszkodowany okazał się być nietrzeźwy, a rzekomy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Teraz dokładne okoliczności kolizji wyjaśniają oleccy funkcjonariusze.
We wtorek 26 września około godz. 19:00 dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Dąbrowskie. Pracujący na miejscu policjanci uzyskali informacje, z których wynikało, że kierujący motorowerem 51-latek podczas jazdy zasygnalizował zamiar skrętu w lewo, zaczął manewr i nagle poczuł uderzenie w lewy bok, po czym przewrócił się. W skutek tego zderzenia mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Rzekomym sprawcą tego zdarzenia miał być kierujący samochodem osobowym, który zbiegł z miejsca. O całym fakcie mężczyzna poinformował swojego syna, który zawiadomił służby ratunkowe.
Funkcjonariusze pracujący na miejscu nie ujawnili śladów mogących świadczyć o udziale innego pojazdu w tym zdarzeniu. Natomiast w trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. 51- latek został poddany badaniu alkotestem, które wykazało stan nietrzeźwości, a wynik wskazany przez urządzenie to blisko 2 promile. Mężczyzna przyznał się, że kilka godzin wcześniej spożywał alkohol, ale pomimo tego wsiadł na motorower, bo chciał wrócić do swojego miejsca zamieszkania.

Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez oleckich funkcjonariuszy.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5