Szachiści Czarnych Olecko na turnieju w Suwałkach

2023-06-12 09:23:11(ost. akt: 2023-06-12 09:35:47)

Autor zdjęcia: Krzysztof Konewko

Zawodnicy sekcji szachowej MLKS Czarni Olecko wzięli udział w V Integracyjnym Turnieju Szachowym z okazji Dnia Dziecka. Dominik Wolf w najmłodszej grupie do lat 8 zajął 3. miejsce.
Zawodnicy sekcji szachowej MLKS Czarni Olecko: Oskar Mentel, Jan i Hubert Gościccy, Wiktoria Bielska, Blanka Gałgowska oraz Dominik i Oliwier Wolf wzięli udział w V Integracyjnym Turnieju Szachowym z okazji Dnia Dziecka w Suwałkach.

Zawody podzielone były na 3 grupy wiekowe – grupa A do lat 18, grupa B do lat 12 oraz najmłodsza grupa C do lat 8. Każda grupa grała na dystansie 7 rund i tempie gry 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika.

W grupie C zagrali Dominik i Oliwier Wolf. Dominik zdobył 5 punktów i zajął 3. miejsce. Oliwier zdobył 1,5 pkt co pozwoliło na zajęcie 23. miejsca.

W grupie B najlepiej wypadła Wiktoria Bielska, która zdobyła 4,5 pkt. i została sklasyfikowana na wysokim, 8. miejscu. Blanka Gałgowska zdobyła 2,5 pkt. i zajęła miejsce 24. Pół punktu mniej zdobył Hubert Gościcki i został sklasyfikowany na 26. miejscu.
W najstarszej grupie C Oskar Mentel zdobył 3 pkt. i zajął 20. miejsce. Janek Gościcki zdobył 1 pkt i sklasyfikowany na 25. miejscu.