Spotkania nt. współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży

2023-03-24 08:30:00(ost. akt: 2023-03-23 22:31:06)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

W szkołach podstawowych w Wieliczkach i Kowalach Oleckich odbyły się spotkania pn.„Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”. Organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Olecku przy udziale Komendy Powiatowa Policji w Olecku. W spotkaniu wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół.
Zaproszonym gościem, który przeprowadził spotkanie był Radosław Gruss, kierownik Oddziału Promocji i Zdrowia Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Stanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie. Mówił m.in. o zagadnieniach, które związane są z nowymi substancjami psychoaktywnymi, ich działaniem oraz kluczowymi zagrożeniami.

W trakcie spotkania funkcjonariusze KPP Olecko apelowali do rodziców o zachowanie czujności w relacjach ze swoimi dziećmi. Podkreślili, że współczesna postać narkotyków, zupełnie różni się od tej, która była kiedyś. Wszelkie zachęcające kolorowe tabletki oraz żelki, na pierwszy rzut oka nie budzące żadnych podejrzeń, mogą posiadać substancje, które okażą się zagrożeniem utraty zdrowia, a nawet życia. Podczas spotkania mundurowi zaprezentowali zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Pokazanie rodzicom substancji przypominających narkotyki powinno wzmóc ich czujność.
Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5