Mieszkanka Olecka została oszukana

2023-03-22 15:27:52(ost. akt: 2023-03-27 19:16:15)

Autor zdjęcia: Policja

O jednej z metod oszustwa przekonała się mieszkanka Olecka, która znalazła ogłoszenie na jednym z portali internetowych o sprzedaży leżaczka dziecięcego. Kobieta dokonała wpłaty należnej kwoty na wskazane konto bankowe. Niestety sprzedający towaru nie wysłał, ani nie zwrócił przelanych środków, a strona z ogłoszeniem została usunięta.
Oszuści wykorzystują strony internetowe lub portale ogłoszeniowe do reklamowania nieistniejących produktów, takich jak telefony komórkowe, bilety na imprezy czy zabawki dla dzieci. Zachowaj ostrożność, gdy wysyłasz pieniądze w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone w Internecie.

O jednej z metod oszustwa przekonała się mieszkanka Olecka, która znalazła ogłoszenie na jednym z portali internetowych o sprzedaży leżaczka dziecięcego. Po ustaleniu ze sprzedającym, kobieta dokonała należnej kwoty na wskazane konto bankowe. Niestety sprzedający towaru nie wysłał, ani nie zwrócił przelanych środków, a strona z ogłoszeniem została usunięta.

Zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, sprawdzajmy wiarygodność ogłoszeń, potwierdzajmy numery telefonów, nie klikajmy w podejrzane linki. Pomysłowość przestępców jest ogromna, wykorzystują różne metody i socjotechniki, aby uzyskać swój cel.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5