Koncert „Cohen - Stachura - Kondrak" w Olecku

2023-02-02 12:11:30(ost. akt: 2023-02-02 12:29:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku odbył się wyjątkowy koncert Jana Kondraka, który śpiewał utwory własne, a także Leonarda Cohena i Edwarda Stachury.
Jan Kondrak nie tylko ma wielki głos, pewnie jeden z największych spośród polskich głosów bardowskich. Jest też cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, m.in. dla Marka Dyjaka. Słusznie kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych.

Jan Kondrak, który w Olecku po raz pierwszy wystąpił przed 40 laty, a później bywał tu dosyć często, m.in. na Przystanku Olecko, jak zwykle oczarował publiczność swoim głosem jak dzwon i brzemieniem gitary. Artysta zaśpiewał kilka autorskich piosenek, również takie, które powstały w związku z sytuacją w Ukrainie, ale także własne kompozycje do Stachury oraz przeboje Leonarda Cohena. Wieczór w Olecku rozpoczął od słynnego „Hallelujah”, a niemalże dwugodzinny koncert zakończył na bis swoim słynnym „Atamanem”.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5