Oleccy policjanci podsumowali 2022 rok. Jest czym się pochwalić

2023-02-01 12:00:11(ost. akt: 2023-02-01 10:09:34)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Oleccy policjanci podsumowali swoją służbę za minione 12 miesięcy oraz analizowali aktualny stan bezpieczeństwa w powiecie. W tegorocznej odprawie służbowej w oleckiej komendzie oprócz policjantów w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, a także straży pożarnej.
Szef oleckich policjantów mł. insp. Jerzy Kuprewicz omówił osiągnięte wyniki poszczególnych wydziałów, realizowane programy rządowe i samorządowe oraz działania profilaktyczne w jakich w 2022 r. uczestniczyli jego podwładni. Jak zgromadzeni mogli usłyszeć – w 2022 roku w 7 kategoriach przestępstw najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa Komenda Powiatowa Policja w Olecku z wynikiem 85,2% zajęła 1. miejsce w skali całego garnizonu. W roku ubiegłym policjanci wszczęli 121 spraw z kategorii przestępstw gospodarczych, w prowadzonych postępowaniach zabezpieczyli mienie pochodzące z przestępstw o łącznej wartości prawie 390 tys. złotych. Ogólna wykrywalność przestępstw w KPP w Olecku wyniosła 87,2%, co dało 2. miejsce wśród jednostek w regionie. Omówiono również stan bezpieczeństwa na drogach. W minionym roku na terenie powiatu oleckiego doszło do 18 wypadków drogowych, w których 3 osoby zginęły, a 19 zostało rannych. Łącznie w 2022 roku funkcjonariusze ujawnili 5510 wykroczeń, zastosowali 2428 pouczeń, wystawili 2546 mandatów karnych oraz skierowali 363 wnioski o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia.

W spotkaniu prowadzonym przez Jerzego Kuprewicza, Komendanta Powiatowego Policji w Olecku, udział wzięli również jego zastępca mł.insp. Jarosław Werla, kadra i pracownicy komendy oraz przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury i straży pożarnej m.in. starosta Marzanna Pojawa-Grajewska, burmistrz Olecka Karol Sobczak, wójt gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński, wójt gminy Kowale Oleckie Krzysztof Locman, wójt gminy Świętajno Janusz Zakrzewski, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Olecku st. bryg. Jerzy Owłasiuk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Olecku Tomasz Różyński, koordynator działań ratownictwa medycznego szpitala Olmedica w Olecku Tomasz Dziokan, ks. kapelan Arkadiusz Gutowski, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Olecku asp.szt. Mirosław Orłowski.

Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5