Zbierali pieniądze na leczenie pani Małgorzaty i jej syna

2023-01-31 09:00:02(ost. akt: 2023-01-31 09:31:14)

Autor zdjęcia: Bolesław Słomkowski

W hali Lega odbyła się impreza charytatywna, której głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Małgorzaty Nikielec i jej syna Wiktora. Działo się wiele, ale najważniejsze, że udało się uzbierać ponad 13 tys. zł.
Imprezę rozpoczęły pokazy grup tanecznych Dance from A to Z, które prowadzi Aleksandra Łaszczyńska-Zubkowicz. Najmłodszych zabawiały animatorki z „Pióropusza”.Później drużyny z Olecka i Gołdapi rozegrały mecz siatkówki oraz futsalu. Wynik nie był istotny, ale sportowych emocji nie brakowało.


Przez całą imprezę trwał kiermasz ciast i innych smakołyków, a przede wszystkim licytacje wielu atrakcyjnych przedmiotów, którymi były m.in. koszulki z autografami Pawła Papke, Marcina Prusa, piłkarzy Tomasza Frankowskiego i Wojciecha Kowalewskiego oraz piłki z autografami gwiazd reprezentacji Polski w siatkówkę. Prawdziwą perełką była koszulka z autografem słynnego sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka. Możne tez było wylicytować lub wylosować np. vouchery na profesjonalne sesje zdjęciowe, makijaż i masaż, całą masę zabawek i pięknych pluszaków oraz książki Przemysława Staronia, zdobywcy tytułu Nauczyciel Roku 2018.

Ostatecznie podczas całej imprezy udało się uzbierać wspaniałą kwotę 13032,10 zł.

Zebrane fundusze pomogą w leczeniu 9-letniego Wiktora Nikielca, który od 2018 roku walczy z nieoperacyjnym rozlanym glejakiem móżdżku. Przeszedł wyniszczającą chemioterapię, która uszkodziła słuch i nerwy w jego kończynach. Wiktor od tego czasu ma stałą, domową rehabilitację, która niestety nie jest refundowana przez NFZ. Ostatni rezonans niestety wykazał drugą zmianę w głowie. Mimo cierpienia chłopak walczy i się nie poddaje. Z kolei jego mama Małgorzata choruje na dystonię uogólnioną i ponad 70- stopniową skoliozę całego kręgosłupa. Jest to choroba neurologiczna, powodująca nagłe, niekontrolowane skurcze wszystkich mięśni całego ciała, czemu towarzyszy okropny ból.

Organizatorami imprezy objętej honorowym patronatem burmistrza Olecka byli Ewa Krupińska oraz Ernesta i Wojciech Stefanowscy.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5