Olecko idzie na rekord [FOTORELACJA]

2023-01-29 21:51:38(ost. akt: 2023-01-29 21:57:55)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Do godz. 20 do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło ponad 21 tys. zł, ale olecczanie byli nadzwyczaj hojni podczas licytacji, która odbyła się podczas koncertów w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku. Wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczny rekord może zostać pobity.
Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olecku rozpoczął się kilkanaście minut po godz. 8 rano i trwał do godz. 20. Łącznie olecki Sztab WOŚP liczy ponad 70 wolontariuszy. Większość z nich kwestowała po ulicach Olecka, ale także w Wieliczkach i Świętajnie. Do godz. 20 doliczono się już 21 tys. zł. Liczenie jednak trwa nadal i zapewne w Olecku padnie rekord z 30. Finału WOŚP, który wyniósł 55386 zł. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się licytacja rozmaitych gadżetów.W Olecku w ramach odbyło się również wiele wydarzeń m.in.: turniej piłki nożnej, „Się układa z WOŚP” (puzle, składanki, łamigłówki), w centrum miasta pokaz grup tanecznych dance from A to Z z Aleksandrą Łaszczyńską – Zubkowicz, kiermasz miejskich i wiejskich kół gospodyń, zabawy dla dzieci z salą zabaw „Piórko”, DJ Makal, akcja Bookcrossing oraz 17.Bieg „Policz się z cukrzycą”.
Natomiast w sali kina „Mazur” o godz. 14 wystąpiły dzieci ze Szkoły Języka Angielskiego „Happyland” pod kierownictwem Agaty Bagan. Od godz. 16 trwał blok koncertowy wraz z wielką licytacją. Na scenie wystąpili: Waldemar Snarski, Shuan Stuart, zespoły: Kundle, Qvazar i Kooperacja. Finał WOŚP zakończyło Światełko do Nieba.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem” „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych”.

WOŚP chce wyposażyć szpitale w sprzęt pozwalający na przyspieszenie diagnostyki zagrożeń, co umożliwi skuteczniejsze leczenie sepsy poprzez szybsze wdrożenie skutecznej antybiotykoterapii.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5