Stawiają na kształcenie młodzieży i nowoczesne, pro ekologiczne rozwiązania

2022-11-23 13:25:17(ost. akt: 2022-11-23 13:37:35)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: mat. prasowy Kensus

Przedsiębiorstwo Kensus to spółka działająca od 2002 roku. Jej siedziba mieści się na terenie Suwalskiej Strefy Ekonomicznej w Gołdapi. Sukces firmy Kensus związany jest nie tylko z nowoczesnym sprzętem, ale przede wszystkim z doświadczeniem i profesjonalizmem zespołu konstruktorów, technologów oraz oczywiście zespołu wysoko wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych.
Aktualnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 1 000 osób i stale poszerza grono pracowników. Nowoczesny park maszynowy pozwala na zapewnienie najwyższej jakości realizowanych projektów. Poprzez stały nacisk na rozwój i nowoczesność w podejściu technologicznym, przedsiębiorstwo nieustannie pozostaje liderem w innowacyjnym podejściu do produkcji. Automatyzacja i robotyzacja to hasła definiujące poziom modernizacji jakim w ostatnich latach poddało się przedsiębiorstwo Kensus. Połączenie wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia z najnowocześniejszymi technologiami i innowacyjnym sprzętem czyni Kensus firmą cieszącą się zaufaniem i uznaniem Klientów na całym świecie.


Przedsiębiorstwo Kensus jest w trakcie prowadzenia rozmów z władzami miasta Olecko w zakresie nowych inwestycji. Podjęło również inicjatywę współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Olecku. Jej owocem stał się wyjazd trzech najlepszych uczniów technikum wraz z opiekunem na międzynarodowe targi techniki transportu i mobilności InnoTrans w Berlinie. Kilkudniowy wyjazd w całości sfinansowała spółka Kensus, umożliwiając młodzieży zapoznanie się z najnowocześniejszymi technologiami w dziedzinie transportu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pięcioma segmentami targowymi InnoTrans, do których zaliczają się Railway Technology (Technologia Transportu Kolejowego), Railway Infrastructure (Infrastruktura Kolejowa), jak również Public Transport (Komunikacja Publiczna), Interiors (Wyposażenie) oraz Tunnel Construction (Konstrukcja Tuneli).


Ze względu na planowane inwestycje Przedsiębiorstwa Kensus na terenie Olecka związane z przemysłem kolejowym, była to doskonała okazja, by umożliwić młodzieży udział w tak wysokim rangą wydarzeniu oraz przybliżenie świata kolejnictwa. Podejmowanie działań prowadzących do stworzenia efektywnego i produktywnego przyswajania wiedzy to nieoceniony element kształtujący młode umysły. Patrząc przyszłościowo to wykształcenie techniczne młodzieży oraz umiejętności związane z projektowaniem mają ogromne znaczenie w znalezieniu pracy. Dzięki umacnianiu istniejących i tworzeniu nowych naukowo-technicznych form współpracy oraz możliwości skorzystania z oferowanych praktyk, przedsiębiorstwo daje nieocenioną szansę rozwoju oraz perspektywy na zapewnienie pracy przynoszącej nie tylko satysfakcję, lecz również stałe podnoszenie posiadanych kwalifikacji. Skorzystanie z możliwości wykorzystania wiedzy w praktyce oraz zapoznanie się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa daje obraz potencjału, który dzięki działaniom firmy Kensus daje ogromną szansę na rozwój oraz współpracę w wymiarze międzynarodowym.


Nowoczesna wizja transportu w jak największym stopniu minimalizuje szkodliwy wpływ na środowisko. Idealnie wpasowuje się to w koncepcję Przedsiębiorstwa KENSUS, które w duchu pro środowiskowym za cel stawia sobie zminimalizowanie emisji jakichkolwiek zanieczyszczeń do niezbędnego minimum.


Nowoczesna wizja zakładu produkcyjnego w połączeniu z sektorem kolei to nieopisana szansa na odegranie ogromnej roli na modernizację wielu struktur. Przedsiębiorstwo Kensus stale poszerza swoją działalność, tym samym nieustannie poszerza grono kadry pracowniczej. Stworzenie zakładu na terenie Olecka nie tylko pozwoli na powstanie nowych miejsc pracy, lecz z całą pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój miasta. Odciążenie dróg poprzez zminimalizowanie ruchu samochodów ciężarowych z całą pewnością wpłynie na zmianę poziomu logistyki i infrastruktury transportowo-logistycznej.

Masz jakieś pytania? Odezwij się do nas!

19-500 Gołdap, ulica Ekonomiczna 8

biuro@kensus.pl
+48 87 615 05 72
+48 668 471 793


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5