XII oleckie zderzenie ze słowem i dźwiękiem

2022-11-22 13:30:17(ost. akt: 2022-11-22 13:34:22)

Autor zdjęcia: Bolesław Słomkowski

Za nami wernisaż wystawy "Sławni Katalończycy", a także koncerty takich artystów jak Katarzyna Groniec, Adam Zalewski i Leski.
W Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku "Mazury Garbate" przez dwa dni odbywały się wydarzenia w ramach cyklu Poezji Gram czyli XII oleckie zderzenie ze słowem i dźwiękiem.

Pierwszego dnia odbył się wernisaż wystawy "Sławni Katalończycy". Mogliśmy podziwiać dzieła: surrealisty Salvadora Dali, informelisty Daniela Argimon, abstrakcjonisty Josepa Grau-Garrigi, klasycznego estetyka Alvara Sunol oraz malującego jak dziecko Joana Miro. Wszystkie prace pochodzą z kolekcji Dariusa Matyjasa.


Później odbył się koncert Katarzyny Groniec „Niektóre sytuacje”.
„Niektóre sytuacje” to wysublimowany, kameralny koncert-opowieść wysnuta z wrażliwości artystki i symbiozy dwóch czarodziejów dźwięku Adama Skrzypka (kontrabas, bas, akordeon, elektronika) i Grzegorza Rdzaka (pianino, syntezator, elektronika).


Z kolei drugi dzień to koncerty Adama Zalewskiego oraz Leski.

Adam Zalewski to wokalista, gitarzysta, basista, perkusjonalista, autor tekstów i muzyki, będącej fuzją różnych gatunków (blues – rock – folk) osadzonych w akustycznym brzmieniu. Niedawno ukazała się jego płyta “Na żywioł”, z której pochodzi nowy singiel pt. “Dzielę wszystko na pół”.
Dwukrotnie występował jako support przed Sebastianem Riedlemi i Cree, był także uczestnikiem Festiwalu Ikony Rocka pamięci Ryśka Riedla w Karpaczu, a także Suwałki Blues Festivalu.


Jesień 22’ to dla Leskiego powrót do koncertów z syntezatorami analogowymi pod hasłem „Sklejony 22’” oraz cyfrowe wydawnictwo. „Osa” i „Tańcz” to zapowiedź mini albumu, na którym znajdą się nie publikowane piosenki z poprzednich wydawnictw.
— Są piosenki, które muszą poczekać zanim podzielisz się nimi ze światem. Dojrzeć. Mam ich kilka i nie mogę się doczekać, kiedy wypuszczę je na wolność — mówi Leski.


ROK Mazury Garbate, tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5