Jak prać stroje piłkarskie?

2022-11-14 11:04:05(ost. akt: 2022-11-14 11:05:53)   Artykuł sponsorowany
Nieprawidłowa konserwacja odzieży sportowej może prowadzić do szybszego zużywania się strojów klubiwych Czy wiesz, jak prać stroje piłkarskie z poliestru, aby zachwycały dobrym wyglądem przez długi czas? Koniecznie dowiedz się, w jakiej temperaturze powinno prać się poliester i czego unikać w trakcie prania.
Stroje piłkarskie z poliestru - wskazówki dotyczące prania

Stroje piłkarskie przeznaczone do gry w piłkę nożną wyróżnia lekkość, przewiewność i doskonały, reprezentacyjny wygląd. Zachowanie ich pierwotnych właściwości i żywych kolorów zależy w dużej mierze od sposobu konserwacji tego rodzaju dzianiny. Poliester to materiał syntetyczny, którego nie powinno poddawać się wysokim temperaturom. To właśnie dlatego, podczas prania w pralce strojów piłkarskich należy ustawić temperaturę na 30 do maksymalnie 50 stopni. Przy czym warto pamiętać, że niższe temperatury lepiej sprawdzą się przy cieńszych strojach, a wyższe, przy większych zabrudzeniach i grubszym poliestrze (np. dresach piłkarskich).

Stroje piłkarskie polskiego producenta PEHA zostały wykonane ze 100% poliestru CoolMax. To materiał szybkoschnący - świetnie prezentuje się w postaci gotowych strojów. W praktyce wystarczy krótki cykl prania bez intensywnego wirowania, by wyjąć z pralki praktycznie suche i gotowe do założenia stroje piłkarskie PEHA.

Czego nie używać podczas prania strojów piłkarskich?

Aby zachować dobry wygląd ubrań na długi czas konieczne jest stosowanie się do zaleceń producenta w zakresie ich konserwacji i pielęgnacji. Stroje piłkarskie z poliestru nie powinny być poddawane wysokim temperaturom i dotyczy to zarówno prania jak i prasowania. Do prania nie powinno dodawać się również wybielaczy. Trudniejsze do usunięcia plamy można prać mydełkiem odplamiającym, wcześniej sprawdzając jego działanie w niewidocznym miejscu.

Wybierając stroje piłkarskie dobrej jakości, takie jak te marki PEHA - inwestujesz w komfort noszenia, doskonały wygląd na boisku i trwałość wynikającą z wykorzystania do ich produkcji wysokogatunkowych dzianin. Możesz mieć pewność, że stroje piłkarskie PEHA będą nie tylko reprezentacyjne, ale również trwałe.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5