Mają za sobą dwa duże turnieje

2022-10-24 14:51:26(ost. akt: 2022-10-24 14:52:22)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Był to idealny sprawdzian poziomu przygotowania zawodników przed najważniejszą imprezą tego roku - Pucharem Europy Juniorów i Masters oraz Mistrzostwami Europy Seniorów Open, które odbędą się już na początku listopada w Myślenicach.
W Ciechanowie 15 października odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów, w którym wzięło udział 280 zawodników z 27 klubów. Olecka drużyna zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki indywidualne zawodników:
1. miejsca: Maja Dziubińska, Agnieszka Słowińska, Klaudia Janiszewska, Igor Góralczyk, Konrad Dobrzyń, Kamil Smokowski, Julia Hołownia
2. miejsca: Jakub Wojciechowski, Andżelika Dobrzyń, Filip Juszkiewicz, Olaf Tarasiuk, Władysław Domelewski
3. miejsca: Dominik Dziedziach, Olga Pęcak, Tymoteusz Łukowski, Mateusz Gaworski, Wiktoria Bielska (kumite i kata), Andżelika Dobrzyń (kata)
Team kata w składzie: Maja Dziubińska, Konrad Dobrzyń, Klaudia Janiszewska

Z kolei 22 października oleccy karatecy walczyli na Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku, który zgromadził 382 zawodników z 30 klubów. Tym razem także udało się im stanąć na podium klasyfikacji drużynowej i zająć 3. miejsce.

Indywidualne wyniki olecczan w Białymstoku:
Złote medale: Julia Hołownia (kata i kumite), Agnieszka Słowińska, Maja Dziubińska, Klaudia Janiszewska, Wiktoria Bielska, Władysław Domelewski, Piotr Gaworski, Piotr Gibowicz, Leszek Tarasiuk
Srebrne medale: Piotr Michniewicz, Paweł Jasiukiewicz, Jakub Wojciechowski, Władysław Domelewski (kata), Piotr Gibowicz (kata)
Brązowe medale: Konrad Dobrzyń, Olaf Tarasiuk, Kamil Smokowski, Lena Pskowska, Mateusz Gaworski, Wiktoria Bielska (kata)

Udział w tych dwóch mocnych turniejach był sprawdzianem poziomu przygotowania moich zawodników przed najważniejszą imprezą tego roku - Pucharem Europy Juniorów i Masters oraz Mistrzostwami Europy Seniorów Open, które odbędą się już na początku listopada w Myślenicach i zmierzy się tam blisko 600 zawodników ze Starego Kontynentu. Poziom turniejów w Ciechanowie i w Białymstoku był wysoki, a moim zawodnicy pokazali się z dobrej strony, choć nie są jeszcze w najwyższej formie - tę szykujemy na 5-6 listopada. Zostały nam ostatnie szlify taktyczne i zmaksymalizowanie szybkości. W Mistrzostwach Europy Seniorów Open zawalczy 30 najlepszych seniorów z Europy bez podziału na kategorie wagowe, a najlepsza 8 zdobędzie kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Japonii w 2023 roku. W tej prestiżowej kategorii Polskę reprezentować będzie Filip Maksimowicz. W Pucharze Europy zawalczy natomiast 15 oleckich zawodników: 2 w kategorii masters (+35 lat) oraz 13 w kategoriach juniorskich — przyznaje Wojciech Rejterada z oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5