Młodzi szachiści walczyli o mistrzostwo SP 3 w Olecku

2022-10-14 21:22:40(ost. akt: 2022-10-14 21:30:50)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Czarni Olecko

Po raz 22. rozegrano Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Bielska z SP 3. Rywalizację chłopców wygrał Igor Dubrowny z SP 2 w Olecku.
Zawody podzielono na dwa turnieje: dziewcząt oraz chłopców. Tempo gry w obu turniejach wynosiło 10 minut plus 5 sekund na posunięcie.
Dziewczęta rozegrały zawody na dystansie 5 rund, a chłopcy 7 rund.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Bielska i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni SP nr 3 (5 pkt. z 5 partii). Drugie miejsce zajęła Julia Mentel (4,0 pkt. z 5 partii). Trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Kirjaka (wszystkie SP 3 w Olecku).
Startowało 9 dziewcząt (sześc z SP nr 3 i trzy z SP nr 2).

Wśród chłopców zwyciężył Igor Dubrowny (7 pkt z 7 partii, SP 2 w Olecku). Kolejne trzy miejsca zdobyły po 5 punktów i o kolejności decydowała punktacja pomocnicza.
Ostatecznie drugie miejsce zajął Dariusz Koncewicz (SP 1 w Olecku), trzecie Antoni Iber (SP nr 2), który wyprzedził Olafa Giełazis (SP 1). Startowało 22 chłopców (5 z SP 1, 10 z SP 2, 4 z SP 3, 1 SP 4 i 2 SP w Świętajnie).

Tradycyjnie w ramach turnieju prowadzone były także dwie klasyfikacje wiekowe: klasy IV-VI SP oraz 0-III SP.

W kategorii dziewcząt kl. 0-III SP pierwsze miejsce zajęła Blanka Gałgowska (3 pkt, SP 2), drugie Zofia Hanc (1,5 pkt, SP 3).
W kategorii dziewcząt kl. IV-VIII SP pierwsze trzy miejsce były identycznie jak w open dziewcząt: Wiktoria, Julia i Aleksandra. Kolejne miejsca zajęły: Natalia Gutowska (SP 2), Magdalena Lachowicz, Karolina Marciniak (obie SP 3) i Hanna Wasilewska (SP 2).
W kategorii chłopców kl. 0-III SP pierwsze miejsce przypadło Dariuszowi Koncewicz, drugie Pawłowi Koncewicz, a trzecie Aleksandrowi Sadłowskiemu (wszyscy SP 1). Kolejne miejsca zajęli: Igor Judycki (SP 2), Julian Rant (SP 3), Kacper Dyczewski, Krzysztof Szczekutowicz, Franciszek Popławski, Dominik Wolf (wszyscy SP 2), Karol Skrzypiec (SP 3) i Bartosz Hanc (SP Świętajno).

W starszej grupie chłopców (kl. IV-VI SP) pierwsze miejsce zdobył Igor Dubrowny, drugie Antoni Iber, a trzecie miejsce zajął Olaf Giełazis. Kolejne miejsca zajęli: Hubert Gościcki, Filip Rutkowski, Jan Gościcki (wszyscy SP 2), Mateusz Bojarski (SP 4), Jan Antoniak (SP 3), Artem Pnewski (SP 1), Władysław Bułatycki (SP 3), Hanc Kuba (SP Świętajno).

Najmłodszym uczestnikiem turnieju byli: wśród dziewcząt Blanka Gałgowska, a wśród chłopców Dominik Wolf. Najmłodszym uczestnikiem zawodów- Dominik Wolf.
Puchary i medale wręczała dyrektor Karolina Masłowska. W przygotowaniu i zorganizowaniu turnieju.pomagała Halina Jaroc