Olecko. Marek Borawski zachował mandat radnego

2022-09-27 18:01:38(ost. akt: 2022-09-27 18:22:44)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Rada Miejska w Olecku odrzuciła w głosowaniu uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Marka Borawskiego. Decyzja będzie więc należała do wojewody warmińsko-mazurskiego.
Za przyjęciem uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Borawskiego głosowała tylko przewodnicząca rady Alicja Stefanowska.

Za odrzuceniem uchwały głosowali (14): Janina Anuszkiewicz, Jarosław Bagieński, Paweł Giełazis, Ferdynand Grodzicki, Anna Kaczor, Józef Krajewski, Wojciech Leonarczyk, Mariusz Miłun, Wacław Olszewski, Marian Prusko, Wojciech Rejterada, Marcin Roszko, Grzegorz Wróblewski i Wioletta Żukowska.

Od głosu wstrzymali się (5): Rafał Bielawski, Dawid Bondarenko, Jakub Dziubiński,
Renata Maciąg i Alicja Nowik.

W głosowaniu we własnej sprawie nie mógł brać udziału radny Borawski.


Przypomnijmy, że na sierpniowej sesji burmistrz Olecka poinformował radę miejską, iż został powiadomiony o okolicznościach, które wskazują, że radny Borawski świadczył usługi na rzecz Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku poprzez realizację spektaklu „Wróbelek literacki”, czyli prowadził działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, czym naruszył ustawę o samorządzie gminnym. W okresie od stycznia do czerwca 2022 roku, już po objęciu mandatu, radny wystawił sześć faktur za przygotowanie cyklicznego spektaklu poetyckiego, które opiewały na łączną kwotę 3690 zł brutto.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5