Przymiarki do utworzenia jednostki wojskowej w Olecku

2022-09-21 12:20:54(ost. akt: 2022-09-24 23:10:04)

Autor zdjęcia: powiat.olecko.pl

Zarząd powiatu oleckiego odwołał przetarg na sprzedaż Dworku Mazurskiego w Olecku. Powodem takiej decyzji jest zgłoszony wniosek w sprawie pozyskania nieruchomości na potrzeby Sił Zbrojnych RP.
Przetarg na sprzedaż Dworku Mazurskiego powiat olecki ogłosił na początku lipca. Cała nieruchomość zabudowana budynkiem administracyjno – gastronomicznym o pow. użytkowej 866,9 m, sześcioma domkami campingowymi, budynkiem hotelowo- gospodarczym w budowie o pow. użytkowej 548,90 m, została wyceniona na 1,945 mln zł.

Przetarg miał odbyć się 15 września, ale dwa dni wcześniej do Starostwa Powiatowego w Olecku wpłynęło pismo, w którym Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Olsztynie poinformował, że otrzymał wniosek dotyczący pozyskania na potrzeby Sił Zbrojnych RP nieruchomości zabudowanej Ośrodkiem Szkolno-Wypoczynkowym „Dworek Mazurski” o łącznej powierzchni 3,93 ha.Dlatego RZI w Olsztynie zwrócił się z prośbą o odwołanie przetargu i rozważenie możliwości przekazania nieruchomości w trwały zarząd RZI na cel publiczny związany z obronnością i bezpieczeństwem państwa.

Na posiedzeniu, które odbyło się 14 września, zarząd powiatu podjął decyzję o odwołaniu przetargu.

Wojsko wystąpiło do nas o przekazanie Dworku Mazurskiego w trwały zarząd, gdyż są plany utworzenia w Olecku jednostki wojskowej. Dlatego wojsko jest mocno zainteresowane całym obiektem, gdzie powstałby garnizon. Poza tym wojsko na potrzeby z tym związane chce nieopodal pozyskać około 60 ha terenów ze Skarbu Państwa należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwawyjaśnia wicestarosta Marek Dobrzyń.Podkreślę, że na razie są to tylko propozycje. Przypomnę też, że Dworek Mazurski dostaliśmy przed laty ze Skarbu Państwa i żeby było jasne – nikt nie zajmie jeziora czy pobliskiej plaży, a poza tym po wybudowaniu nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Olecku jej dotychczasowe budynki zostaną nam przekazanedodaje wicestarosta Dobrzyń.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5