Przedszkolaki z Krasnala w Olecku uczą się bezpiecznego zachowania na drodze

2022-09-16 10:33:56(ost. akt: 2022-09-17 22:35:37)

Autor zdjęcia: Archiwum Przedszkola Krasnal w Olecku

We wrześniu w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego.
Na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto Krasnale wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym. Przedszkolaki podjęły wiele ciekawych aktywności podczas codziennych zajęć edukacyjnych, do wszystkich podchodziły z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem.

Nasze zajęcia podsumowała wizyta mł. asp. Łukasza Ratusznego z Komendy Powiatowej Policji w Olecku, za którą serdecznie dziękujemy. Dzieci były przeszczęśliwe mogąc porozmawiać z panem policjantem, z zaciekawieniem słuchały czytanej przez niego książeczki i z wielką radością podejmowały wspólne zabawy ruchowe. To były wspaniałe, ciekawe dni.
Joanna Kozłowska.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5