Dożynki gminne w Olecku za nami [FOTORELACJA]

2022-09-05 12:23:30(ost. akt: 2022-09-05 14:49:42)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W niedzielę w Olecku odbyły się dożynki gminne. Święto plonów rozpoczęło się od mszy św. w kościele NMP Królowej Polski, po której barwny korowód dożynkowy przeszedł na plac w centrum Olecka. Starostami dożynek byli Joanna i Tomasz Kosińscy z Dąbrowskich

Święto rolników rozpoczęło się tradycyjnie mszą świętą dziękczynną. Tegoroczne dożynki gminne w Olecku przyciągnęły tłumy mieszkańców i gości. Prócz imponujących wieńców, ceremoniału przekazania chleba i występów zespołów muzycznych, powodzeniem cieszyły się stoiska sołectw z uginającymi się od jedzenia stołami.

W bloku koncertowym na scenie wystąpiły: Oleckie Echo oraz zespoły ludowe: Wielczanie z Wieliczek, Kalina z Kalinowa, Sedranianki z Sedrank oraz Świętowiacy ze Świętajna. Na zakończenie zagrał zespół folkowo-rockowy Słowianie.

Podczas imprezy odbyły się konkursy, a na małych i dużych czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w rozmaitych grach i zabawach (m.in. bańki mydlane i dmuchane zjeżdżalnie). Natomiast konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrało sołectwo Kijewo i w nagrodę otrzymało bon o wartości 800 zł. Drugie miejsce zajęły Babki Oleckie (bon 600 zł), a trzecie Sedranki (bon 400 zł).
Z kolei konkurs na najpiękniejsze stoisko wygrało sołectwo ZaMożne z Możnych przed Sedrankami i Judzikami.

Odbył się również konkurs sołectw (m.in. rzut obręczami do celu, obieranie ziemniaków na czas, ubijanie białek, letnie narty biegowe, slalom z piłką), który wygrało sołectwo KIjewo. Drugie miejsce zajęły Babki Gąseckie, a trzecie Sedranki.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5