Piłkarze zagrali w Olecku dla Wiktora i jego mamy Małgosi

2022-09-05 00:18:41(ost. akt: 2022-09-05 00:25:46)

Autor zdjęcia: Bolesław Słomkowski

Ponad 10 tys. zł zebrano podczas meczu charytatywnego na leczenie i rehabilitację 9-letniego Wiktora i jego mamy Małgorzaty Nikielec. Impreza odbyła się w minioną sobotę na stadionie w Olecku.
W meczu zmierzyły się drużyna Mieszkańców Olecka z Miejskoaktywnymi Białystok.

W ekipie gospodarzy zagrali: Marcin Grygo, Michał Ptaszyński, Łukasz Gierak, Grzegorz Karaś, Kamil Szarnecki, Miras Niedziejko, Paweł Astapczyk, Leszek Sudnik, Marcin Waluś, Bartosz Senkowski oraz gościnnie poseł Paweł Papke.

Zespół z Białegostoku zagrał w składzie: Jacek Barteczka, Andrzej Gryk, Rafał Gosk, Krzysztof Bartnicki, Robert Ratajek, Mateusz Rećko, Jakub Wilczyński, Dariusz Półtorak, Wojciech Kateusz, Marek Stankiewicz, Krzysztof Maliszewski, Adam Stawierej, Andrzej Biliński.

Sędziował Tomasz Karniej.


Przed meczem odbył się kiermasz ciast, konfitur z domowych spiżarni i innych smakołyków. Natomiast w przerwie spotkania przeprowadzono licytację m.in.: koszulek Jagiellonii Białystok, Tomasza Frankowskiego i reprezentacji Polski z podpisami piłkarzy, podwójnego zaproszenia VIP na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 i wielu innych przedmiotów i bonów przekazanych przez osoby prywatne i firmy. Był też grill oraz zabawy dla dzieci.

Ostatecznie dochód z imprezy wyniósł 10342 zł i zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Wiktora i jego mamy Małgorzaty Wikielec.

Imprezę pod honorowym patronatem burmistrza Olecka zorganizowali Ewa Krupińska oraz Ernesta i Wojciech Stefanowscy.

Wiktor NIkielec to 9-letni chłopiec, który walczy z nieoperacyjnym glejakiem móżdżku. Natomiast jego mama – Małgorzata Nikielec cierpi na najcięższy rodzaj dystonii uogólnionej. Oboje są w trakcie leczenia i rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna, ale daje efekty. Po ostatnim turnusie rehabilitacyjnym Wiktor zaczął biegać, choć jeszcze niedawno miał trudności z poprawnym chodzeniem. Chłopczyk czeka też na konsultacje dotyczące dalszego leczenia w Rzymie i Niemczech (w Polsce oferowana jest tylko chemioterapia, która wyniszcza organizm Wiktora).
Natomiast pani Małgorzata w lipcu przeszła pierwszą operację wszczepienia stymulatora mózgu w jedną półkulę mózgu, Przed nią operacją wszczepienia stymulatora w drugą półkulę mózgu, a następnie równie kosztowna rehabilitacja.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5