Na stadionie w Olecku zagrają dla Małgosi i Wiktora Nikielców

2022-08-30 08:18:33(ost. akt: 2022-08-30 08:35:03)
W sobotę 3 września o godz. 16 na stadionie miejskim w Olecku rozpocznie się odbędzie się impreza charytatywna na rzecz Małgorzaty i Wiktora Nikielców. Jedną z atrakcji będzie mecz Mieszkańcy Olecka vs. Miejskoaktywni Białystok.
Imprezę o godz. 16 rozpocznie kiermasz ciast, konfitur z domowych spiżarni i innych smakołyków.
O godz. 17 zacznie się mecz charytatywny Mieszkańcy Olecka - Miejskoaktywni Białystok. W przerwie odbędą się licytacje przedmiotów I bonów przekazanych przez osoby prywatne i firmy. Będzie również grill oraz zabawy dla dzieci, malowanie twarzy i puszczanie baniek. Podczas całego wydarzenia będzie można zakupić cegiełkę – niespodziankę (m.in. vouchery, bony na usługi lokalnych przedsiębiorców, prace rzemieślników, stoły i obrazy ręcznie wykonane).

Wiktor NIkielec to 9-letni chłopiec, który walczy z nieoperacyjnym glejakiem móżdżku. Natomiast jego mama – Małgorzata Nikielec cierpi na najcięższy rodzaj dystonii uogólnionej. Oboje są w trakcie leczenia i rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna, ale daje efekty. Po ostatnim turnusie rehabilitacyjnym Wiktor zaczął biegać, choć jeszcze niedawno miał trudności z poprawnym chodzeniem. Chłopczyk czeka też na konsultacje dotyczące dalszego leczenia w Rzymie i Niemczech (w Polsce oferowana jest tylko chemioterapia, która wyniszcza organizm Wiktora).
Natomiast pani Małgorzata w lipcu przeszła pierwszą operację wszczepienia stymulatora mózgu w jedną półkulę mózgu, Przed nią operacją wszczepienia stymulatora w drugą półkulę mózgu, a następnie równie kosztowna rehabilitacja.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5