Policjanci z Olecka postawili na wakacyjną profilaktykę

2022-08-24 08:00:00(ost. akt: 2022-08-24 08:51:57)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olecku organizują działania profilaktyczne oraz aktywnie włączają się w życie mieszkańców powiatu oleckiego oraz turystów.
Okres wakacji to doskonały czas na działania profilaktyczne, który wykorzystali oleccy policjanci organizując wiele przedsięwzięć. Jednym z nich był festyn „Bezpieczny Powiat” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Olecku oraz KP PSP w Olecku. Impreza była świetną okazją do spotkania funkcjonariuszy, zapoznania się z ich pracą oraz wysłuchania rad. Dużym wydarzeniem był również festyn w Wieliczkach, gdzie najmłodsi nie tylko mogli przypomnieć sobie o zasadach bezpieczeństwa, ale również poznać tajniki pracy policjantów. W trakcie każdej z tych imprez policjanci zorganizowali konkursy dla uczestników w których można było sprawdzić się w zakresie posiadanej wiedzy o bezpieczeństwie oraz wygrać atrakcyjne nagrody.

— Działania profilaktyczne mają na celu między innymi podnoszenie świadomości, jednak nie zapominajmy, że bezpieczeństwo to nasze dobro wspólne i od każdego z nas zależy jak bardzo weźmiemy sobie je do serca — podkreśla Piotr Krat, oficer prasowy KPP w Olecku.


Dzielnicowi odwiedzali szkoły i przypominali o bezpiecznych zachowaniach nad wodą, w domu, w mieście czy na wsi. W trakcie wakacji w MOSiR w Olecku odbywały się półkolonie „Sportowe Lato 2022”. Prawie setka uczestników, w tym wiele osób spoza powiatu oleckiego, miała możliwość odwiedzenia KPP w Olecku, gdzie oprócz zwiedzania budynków poznali specyfikę pracy oraz wysłuchali wskazówek na temat bezpiecznych zachowań. Również przy tej okazji najmłodsi uczestnicy, szczególnie ci, którzy w Olecku byli na wakacjach, poznali Polę, bohaterkę programu profilaktycznego „Profilaktyka Smyka”, a o jej przygodach czytał komendant powiatowy mł. insp. Jerzy Kuprewicz. W trakcie wakacji policjanci odwiedzali obozy harcerskie, a także wspólnie z innymi służbami, na plażach „Skocznia” i „Szyjka”, zorganizowali pokaz ratownictwa „Bezpiecznie na wodzie”.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5