Bombowe zgłoszenie kosztowało go 500 zł

2022-08-03 12:09:59(ost. akt: 2022-08-03 14:08:02)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Dzisiaj około godz. 2 w nocy dyżurny oleckiej policji otrzymał zgłoszenie o pozostawionym w Kowalach Oleckich ładunku wybuchowym. Na miejscu okazało się, że bombą jest poduszką, a zgłaszający chciał tylko sprawdzić szybkość reakcji policjantów.
Policjanci zawsze reagują na wezwanie o pomoc. Tak samo było w przypadku zgłoszenia walizki z ładunkiem wybuchowym.

W środę 3 sierpnia około godziny 2 w nocy dyżurny oleckiej policji otrzymał zgłoszenie o pozostawionym w Kowalach Oleckich ładunku wybuchowym. Z relacji zgłaszającego interwencję wynikało, że dwóch mężczyzn pozostawiło przed jego domem walizkę, w której ma znajdować się bomba.

Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego natychmiast pojechali pod wskazany adres. Jednak po dotarciu na miejsce okazało się, że walizka jest tak naprawdę poduszką, a mieszkaniec gminy Kowale Oleckie po rozmowie z funkcjonariuszami stwierdził, że chciał sprawdzić jak szybko przyjadą. Takie zachowanie spotkało się z stanowczą reakcją policjantów i mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Bezpodstawne wezwanie policji to wykroczenie. Przypominamy, że w takim przypadku należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5