Olecko. Policyjne kontrole w parku miejskim

2022-08-02 12:42:32(ost. akt: 2022-08-02 12:50:46)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Park miejski w Olecku jest miejscem wypoczynku i zabawy. Oleccy policjanci zapewniają, że każde wykroczenie zakłócające porządek publiczny spotka się z ich stanowczą reakcją.
Plac Wolności w Olecku czy znajdujący się na nim park, to miejsca do których często wybieramy się na spacer. Niestety czasami możemy tam spotkać osoby, które nie dość, że spożywają alkohol, to zakłócają innym odpoczynek.

— Policjanci na takie zachowania reagują i będą reagować stanowczo. Park jest miejscem wypoczynku i zabawy dla dzieci, a nie miejscem do załatwiania potrzeb fizjologicznych i spożywania alkoholu poza miejscami wyznaczonymi. Każde takie zachowanie spotka się z bezwzględną reakcją funkcjonariuszy — podkreśla Piotr Krat, rzecznik prasowy KPP w Olecku.

— Część podejmowanych przez policjantów interwencji pochodzi również z zgłoszeń od mieszkańców miasta. Gdy widzimy osoby leżące, reagujmy. Może okazać się, że taka osoba może potrzebować pilnie pomocy medycznej. Warto też sprawdzić czy nie ma na sobie założonej opaski lub bransoletki dla diabetyków — dodaje Piotr Krat.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5