Wrażeń na kolejne tygodnie w Olecku nie zabraknie

2022-07-25 10:00:12(ost. akt: 2022-07-25 09:45:13)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Olecku

Właśnie zakończył się 29. Przystanek Olecko. Jakie jeszcze letnie imprezy odbędą się w Olecku? Na to pytanie odpowiada Sylwia Wieloch, zastępca burmistrza Olecka.
— Sezon letni w tym roku jest naprawdę bogaty. Część wydarzeń jest już za nami, ale nie ma powodu do zmartwień, wrażeń przez kolejne tygodnie nie zabraknie. Ciekawą propozycją dla mieszkańców będzie „Miejska potańcówka pod okiem Janusza Panasewicza”. Pierwsza potańcówka już 28 lipca o godzinie 19.00. Poprowadzi ją Szymon Kozicz, a pan Janusz będzie zerkał na tańczących ze swojej ławeczki. Jeśli formuła zyska uznanie mieszkańców i gości, kolejne potańcówki planowane są na 11  i 25 sierpnia. Wydarzenie jest propozycją przedsiębiorcy, który partycypuje w kosztach jego organizacji — mówi Sylwia Wieloch, zastępca burmistrza Olecka.

— 30 lipca na plaży miejskiej „Skocznia” odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - XXX Olecki Otwarty Maraton Pływacki. Jubileuszową edycję tego przyciągającego najlepszych pływaków z całej Polski wydarzenia swoim patronatem honorowym objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Tego samego dnia na tej samej plaży DJ-e z całego kraju będą walczyć o tytuł tego najlepszego, czyli Mazurskie Mistrzostwa DJ-ów Olecko 2022. 31 lipca w Amfiteatrze Podzamcze po raz kolejny na X Swojskich Spotkaniach wystąpią zespoły ludowe z regionu. Z kolei 5-6 sierpnia na obozowisku MOSiR zupełnie inne brzmienia, czyli III Rock nad Legą. Natomiast 7 sierpnia zapraszamy na VIII Święto Miodu i Mleka. Jednaj największym wydarzeniem sierpnia jest Active Festival Olecko, który w tym roku potrwa od 12 do 14 sierpnia. Gwiazdami festiwalu są Daria Zawiałow, Tymek, Kaśka Sochacka i Miętha. Poza tym tradycyjnie na trzy dni skate park zamieni się w tętniącą życiem strefę festiwalową w stylu slow life, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy między innymi na warsztaty kulinarne, jogę i warsztaty oddechowe, refleksologię, koncert gongów i mis tybetańskich, obiad z burmistrzem, przejażdżkę rowerową wiewiórczą ścieżką czy spacer dookoła jeziora z ciekawymi opowieściami Józefa Kunickiego — dodaje Sylwia Wieloch.

Cały wywiad z Sylwią Wieloch, zastępcą burmistrza Olecka można będzie przeczytać w najnowszym (29 lipca) wydaniu Głosu Olecka.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. michna #3103610 25 lip 2022 19:11

    Poparzyłam na zdjęcie i wiem, że wrażeń przez najbliższy rok nie zabraknie, aż do wyborów będzie gwiazda jaśniała bardziej niż Oleckie Słoneczko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

  2. olecczanin #3103577 25 lip 2022 10:57

    Uuu, to już nie Karol jest najważniejszy w mieście? Ktoś mu zabiera wszystkie zabawki, a on tego nie widzi. Taka szkoda.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5