Pokaz służb ratowniczych na kąpielisku „Skocznia” w Olecku

2022-07-07 14:57:49(ost. akt: 2022-07-07 15:05:05)

Autor zdjęcia: Bolesław Słomkowski

Płonąca łódź, poszkodowani w wodzie i zaalarmowane służby. Na szczęście były to tylko ćwiczenia i pokaz umiejętności oleckich służb ratowniczych.
W czwartek 7 lipca na plaży miejskiej „Skocznia” w Olecku odbyło się niecodzienny pokaz. W ramach promocji „Bezpiecznych Wakacji” mieszkańcy powiatu oleckiego mieli okazje obserwować jak pracują służby, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Podczas pokazu grupa osób wypłynęła na środek jeziora łódką, która po chwili stanęła w płomieniach, a poszkodowani znaleźli się w wodzie. Natychmiast na pomoc ruszyły łodzie policji, straży pożarnej oraz WOPR. Wszystkie osoby zostały uratowane, a łódź ugaszona i ściągnięta na brzeg, gdzie do działań włączyli się ratownicy medyczni, którzy również zademonstrowali swoje umiejętności.


W pokazie ratownictwa wodnego brały udział również dzieci, które wypoczywają na półkoloniach w MOSiR w Olecku. Każde z nich miało okazję zapoznać się ze sprzętem ratowniczym, obejrzeć pojazdy każdej ze służb czy wejść na pokład policyjnej łodzi.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5