Posypały się mandaty za picie alkoholu w parku w centrum Olecka

2022-07-04 11:03:04(ost. akt: 2022-07-04 11:08:25)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W ostatnim czasie w trakcie kontroli parku miejskiego, oleccy funkcjonariusze nałożyli prawie 40 mandatów karnych za spożywanie alkoholu, zakłócanie porządku czy nieobyczajne wybryki.
Wykroczenia w obrębie Placu Wolności czy parku miejskiego spotykają się z stanowczą reakcją oleckich policjantów.

Plac Wolności czy znajdujący się przy nim park miejski, to miejsca do których często wybieramy się na spacer. Niestety czasami możemy tam spotkać osoby, które nie dość, że spożywają alkohol to zakłócają innym odpoczynek. Policjanci na takie zachowania reagują stanowczo. Tylko w ostatnim czasie w trakcie kontroli parku miejskiego, oleccy funkcjonariusze nałożyli prawie 40 mandatów karnych, za takie wykroczenia jak spożywanie alkoholu, zakłócanie porządku czy nieobyczajne wybryki.

- Część podejmowanych przez policjantów interwencji pochodzi również z zgłoszeń od mieszkańców miasta. Gdy widzimy osoby leżące, reagujmy. Może okazać się, że taka osoba może potrzebować pilnie pomocy medycznej. Warto też sprawdzić czy nie ma na sobie założonej opaski lub bransoletki dla diabetyków - apeluje sierż. szt. Piotr Krat, oficer prasowy KPP w Olecku.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5