Po nitce do kłębka. Oleccy policjanci odzyskali skradzione pieniądze

2022-06-24 14:28:47(ost. akt: 2022-06-24 14:35:53)
pieniądze

pieniądze

Autor zdjęcia: archiwum GO

Kradzież pieniędzy, dociekliwość policjantów i szczęśliwy finał interwencji. Funkcjonariusze odzyskali skradzione kobiecie pieniądze, a sprawca odpowie za swój czyn.
We wtorek (21.06.2022r.) w nocy, dyżurny oleckiej policji otrzymał informację, że prawdopodobnie w jednym z mieszkań w Olecku doszło do kradzieży pieniędzy.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast pojechali do zgłaszającej. Okazało się, że 38-letnia kobieta była w odwiedzinach u swojej znajomej, a po wyjściu zauważyła, że nie ma portfela, w którym znajdowało się 3000 zł. W mieszkaniu, w którym odbywało się spotkanie policjanci zastali siedem osób. Każda z nich twierdziła, że nic nie wie na temat portfela oraz pieniędzy.

Funkcjonariusze zaczęli działać.


Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu, policjanci z początkowego „nic nie wiem”, wytypowali sprawcę kradzieży oraz znaleźli portfel poszkodowanej, w którym jednak nie było już gotówki. 43-letnia gospodyni stanowczo twierdziła, że nie zabrała ani portfela, ani pieniędzy. Kobieta w trakcie rozmowy z policjantami stawała się co raz bardziej nerwowa, aż w pewnym momencie poprosiła o możliwość skorzystania z toalety. Funkcjonariusze sprawdzili przed jej wejściem pomieszczenie, a gdy je opuściła, zrobili to ponownie. Tym razem jednak, znaleźli schowane skradzione pieniądze. Mieszkanka Olecka przyznała się do kradzieży. Stwierdziła, że patrząc na policjantów już wiedziała, że jej nie odpuszczą. Postanowiła więc schowane w bieliźnie pieniądze ukryć w łazience, gdyż bała się, że zostanie zatrzymana.

Kobiecie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

(pk)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5