Zapraszamy na Noc Kupały nad jeziorem w Olecku

2022-06-23 08:20:39(ost. akt: 2022-06-23 08:31:14)

Autor zdjęcia: Ewa Obrębowska-Piasecka /Bolesław Słomkowski

Dzisiaj o godz. 18.00 przy skoczni nad jeziorem rozpoczną się warsztaty wyplatania wianków z członkiniami zespołu Sedranianki i zabawy dla dzieci. O godz. 21.30 młodzież i dorośli wybiorą się na spacer z legendami, który skończy się na plaży przy skoczni, gdzie odbędzie się puszczanie wianków.
Podczas warsztatów wyplatania wianków Jadwiga Wasilewska będzie snuć opowieści o dawnych zwyczajach i obrzędach związanych z Nocą Kupały. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na najładniejszy wianek oraz w turnieju wiedzy ze znajomości ziół i legendy „O kwiecie paproci”. Odbędą się też zabawy dla dzieci - rzucanie wiankiem do celu i bieg z wiankiem.

O godz. 21.30 wyruszymy z młodzieżą i dorosłymi na spacer z legendami, który dostarczy wielu wrażeń, nie tylko słuchowych…

Każdy uczestnik spaceru powinien zabrać ze sobą słuchawki i telefon z dostępem do Internetu, żeby w pełni uczestniczyć w wydarzeniu. Spacer rozpocznie się przy zabetonowanym drzewie nad jeziorem (google maps wskaże drogę do drzewa), który skończy się na plaży przy skoczni, gdzie odbędzie się puszczanie wianków, a przy ognisku wybrzmi śpiew zespołu Sedranianki oraz ukraińskich gości. Na skrzypcach zagra Olena Romanenko, wokalu użyczą Tatiana Makarenko – Vericz i Artem Yastreba, a zatańczy Ilona Romanenko.

Czwartek, 23 czerwca, Skocznia, Olecko


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5