Olecko: W trosce o bezpieczne wakacje

2022-06-22 09:16:51(ost. akt: 2022-06-22 09:21:36)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Już niedługo uczniowie usłyszą ostatni dzwonek i rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. Czas radości, beztroski i wypoczynku. Aby upłynął on bezpiecznie, funkcjonariusze oleckiej komendy prowadzą szereg działań i spotkań z dziećmi, podczas których przypominają o bezpiecznych zachowaniach nad wodą, w domu, w mieście czy na wsi.
Funkcjonariusze podejmują zadania nie tylko profilaktyczne i informacyjne, ale także prewencyjne i kontrolne. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, zapobieganie zagrożeniom oraz podejmowanie niezwłocznych działań w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

W okresie poprzedzającym letni wypoczynek w szkołach naszego powiatu prowadzone są spotkania z uczniami. Funkcjonariusze podczas rozmów profilaktycznych przestrzegają i przypominają o potencjalnych zagrożeniach na jakie narażone są dzieci podczas wakacji oraz sposobach ich przeciwdziałania.

W okresie wakacyjnym intensywne kontrole i nadzór będą prowadzone również na drogach naszego powiatu. Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierujących, prowadzone będą kontrole prędkości oraz przestrzeganie przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Ponadto funkcjonariusze będą eliminować z dróg kierowców, którzy rażąco naruszą zasady bezpieczeństwa.

Ponadto pod policyjnym nadzorem znajdą się także zbiorniki wodne. Mundurowi przy użyciu łodzi motorowej będą patrolować wody naszego jeziora, kontrolując kąpieliska strzeżone jak i nie strzeżone. Szczególną uwagę zwracać będą na użytkowników sprzętów pływających i będą kontrolować stan trzeźwości takich osób. Dbając o bezpieczeństwo wypoczywających na wodzie funkcjonariusze skoncentrują swoją uwagę także na tym, aby każdy korzystał ze środków ratunkowych i asekuracyjnych takich jak kapoki.

Policjanci apelują także o właściwe zabezpieczenie mienia podczas urlopowych wyjazdów – jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony domu i mieszkania jest czujna, międzysąsiedzka  pomoc.

Podczas wakacji policjanci będą także prowadzić kontrole autobusów. Przypominamy więc rodzicom i opiekunom grup wyruszających autokarami na letni wypoczynek, że mogą zgłaszać wyjazd do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oleckiej komendy pod numer telefonu: 47 7353 240 lub do Oficera Dyżurnego 47 7353 200. W pilnych przypadkach, np. podejrzenie nietrzeźwości kierowcy, kontrolę należy zgłosić pod numer alarmowy 112.

Apelujemy do wszystkich dzieci, rodziców oraz opiekunów, aby w czasie wakacji zachowali rozwagę i życzymy udanego wypoczynku!!!

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5