Pomogli starszej kobiecie, która błąkała się po mieście

2022-06-16 09:38:26(ost. akt: 2022-06-16 09:50:52)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

O kobiecie błąkającej się po ulicach Olecka policję powiadomił przypadkowy przechodzień. Okazało się, że 91-letnia staruszka nie wiedziała, gdzie się znajduje. Pamiętała jednak swoje imię i nazwisko.
W poniedziałkową noc (13 czerwca) dyżurny oleckiej policji otrzymał zgłoszenie o starszej kobiecie, która bez butów błąkała się po mieście. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że 91-letnia kobieta nie wiedziała gdzie się znajduje. Pamiętała jednak swoje imię i nazwisko. Te dane wystarczyły policjantom Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego do ustalenia, gdzie kobieta może mieszkać. Biorąc pod uwagę fakt, że była to osoba w podeszłym wieku i mogła błąkać się już od dłuższego czasu, funkcjonariusze w pierwszej kolejności zawieźli kobietę do szpitala, gdzie otrzymała pomoc.
Szybka reakcja policjantów i dyżurnego pozwoliła na skontaktowanie się z rodziną mieszkanki Olecka i przekazanie jej informacji o sytuacji ich najbliższej.

- W trakcie swojej codziennej służby policjanci są kierowani do różnych zdarzeń, w tym interwencji, których uczestnikami są osoby starsze, samotne, chore, niezaradne, wymagające często bardziej pomocy medycznej czy zwykłego ludzkiego wsparcia. Dbajmy o seniorów i wspierajmy ich. Niech jesień życia będzie dla naszych najbliższych pięknym i przede wszystkim bezpiecznym czasem - apeluje Piotr Krat, oficer prasowy KPP w Olecku.


(pk)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5