Motocyklem bez uprawnień i na „podwójnym gazie”

2022-06-14 17:23:02(ost. akt: 2022-06-14 17:35:52)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Oleccy policjanci zatrzymali motocyklistę, który miał w organizmie 2 promile alkoholu. 26-latek nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze zablokowali drogę radiowozem i zatrzymali agresywnie zachowującego się mężczyznę.
Oleccy policjanci w trakcie kontroli drogi wojewódzkiej w miejscowości Jaśki, zauważyli kierującego motocyklem, który zatrzymał się przez sygnalizatorem świetlnym, a następnie zaczął się chwiać.
Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania motocyklisty, jednak ten na widok sygnałów podjął próbę ucieczki. Policjanci natychmiast zablokowali radiowozem drogę, a następnie zatrzymali agresywnie zachowującego się mężczyznę.
Okazało się, że 26-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto sam pojazd nie miał badań technicznych, polisy OC, a także lusterek i był uszkodzony, na co wskazywały wycieki płynów.

Do zdarzenia doszło w sobotę 11 czerwca.

Mieszkaniec powiatu oleckiego odpowie teraz za kierowanie pojazdem bez uprawnień, a także prowadzenie pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu za co grozi do lat 2.  

(pk)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5