Pędził przez Olecko niemal 100 km/h. Zapłaci 1000 zł

2022-06-06 13:42:26(ost. akt: 2022-06-06 18:17:37)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

W minioną niedzielę funkcjonariusze ruchu drogowego z KPP Olecko prowadzili działania „Prędkość”. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając tym na niebezpieczeństwo siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci ujawnili 17 wykroczeń.
Najczęstszą przyczyną powodującą zagrożenia bezpieczeństwa na drogach jest łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym, w szczególności przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego też policjanci oleckiej drogówki systematycznie prowadzą działania „Prędkość” i egzekwują od kierujących przestrzeganie przepisów prawa.

W niedzielę 5 czerwca funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili działania „Prędkość”. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając tym na niebezpieczeństwo siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci ujawnili 17 wykroczeń.

Kierujący samochodem osobowym marki Toyota, w Olecku na ul. Gołdapskiej przekroczył dozwoloną prędkość o 45 km/h. 40-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

W miniony weekend oleccy policjanci również odnotowali jedno zdarzenie drogowe oraz zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Sedranki gm. Olecko oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał w piątek (03.06.2022 r.) około godz. 11:30. Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, kierujący motorowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobową hondą, jadącemu obwodnicą Olecka. W wyniku zderzenia kierujący motorowerem doznał ogólnych potłuczeń ciała i został przetransportowany do szpitala w Ełku.

Nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze zatrzymali w niedzielę (05.06.2022 r.) około godz. 18:15 w Olecku na Placu Wolności. 71-latek kierował samochodem osobowym marki Chevrolet mając w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie on przez sądem.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Pamiętajmy również o uważnej jeździe, a przede wszystkim o nie wsiadaniu za kierownicę po wypiciu alkoholu.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5