Burmistrz Karol Sobczak spotkał się z mieszkańcami Olecka

2022-05-31 08:57:38(ost. akt: 2022-05-31 12:55:36)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W sali widowiskowej ośrodka kultury burmistrz Olecka spotkał się z mieszkańcami gminy Olecko. Karol Sobczak zapoznał zebranych z raportem o stanie gminy Olecko za 2021 rok, później odpowiadał na pytania.
Spotkanie niestety nie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział około 50 osób, w tym także pracownicy ratusza i dyrektorzy szkół.

W pierwszej części spotkania burmistrz Karol Sobczak pokrótce omówił raport o stanie gminy Olecko za 2021 rok i polecał jego lekturę. Z raportem można się zapoznać na stronie internetowej ratusza RAPORT
Dokument zawiera wiele ciekawych informacji dotyczących m.in.: demografii, samorządu, jednostek organizacyjnych i spółek gminnych, budżetu, zrealizowanych inwestycji, gospodarki komunalnej, edukacji, gospodarki, działalności kulturalnej i sportowej oraz spraw społecznych.


W drugiej części spotkania, które przebiegało w bardzo spokojnej atmosferze, mieszkańcy gminy Olecko zadawali burmistrzowi pytania. Dotyczyły one m.in. zbędnych lub też nieodpowiednich - zdaniem pytającej - nasadzeń nowych drzew na cmentarzu komunalnym, przedwczesnego zakończenia sezonu grzewczego przez PEC, konieczności wycięcia krzaków przy drodze gminnej w Skowronkach, a także barszczu Sosnowskiego na Osiedlu Siejnik i przy drodze w kierunku Rosochackich, oświetlenia przejść dla pieszych, barier architektonicznych (brak windy w ratuszu, brak poręczy przy niektórych obiektach użyteczności publicznej). Pytano też o pomysły na zachęcenie ludzi młodych, aby nie wyjeżdżali z miasta, a po studiach wracali do Olecka. Zwrócono też uwagę na nieodpowiednie traktowanie petentów przez niektórych urzędników ratusza i pracowników TBS.

Więcej na temat przebiegu spotkania w piątkowym (3 czerwca) wydaniu Głosu Olecka.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5