Dostaną prawie 55 mln zł na inwestycje

2022-05-30 13:49:04(ost. akt: 2022-05-30 14:26:14)
pieniądze

pieniądze

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przebudowa dróg gminnych i powiatowych oraz boiska sportowego, utworzenie oddziału geriatrycznego w szpitalu w Olecku, budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów i sieci wodociągowej, to tylko niektóre inwestycje, jakie powiat i gminy: Olecko, Kowale Oleckie, Świętajno i Wieliczki planują zrealizować dzięki dofinansowaniu z Programu Inwestycji Strategicznych.
Wnioski o dofinansowanie inwestycji mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego oraz związki JST w kraju. Z rządowego programu przyznano dofinansowanie na realizację prawie 5 tysięcy projektów we wszystkich regionach Polski.

Najwięcej środków przyznano na inwestycje drogowe (14,28 mld zł), wodno- kanalizacyjne (4,88 mld zł) oraz inwestycje w infrastrukturę sportową (2,51 mld zł).
Zgodnie z przyjętym regulaminem, o przyznaniu dofinansowania decydował Prezes Rady Ministrów w oparciu o rekomendację komisji powołanej przy KPRM. Na tej podstawie BGK wystawi promesy wstępne dla samorządów, a te uruchomią przetargi w ciągu maksymalnie 9 miesięcy od ich otrzymania.

Dofinansowanie przyznane w drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych pomoże zrealizować wiele potrzebnych inwestycji na terenie powiatu oleckiego.

POWIAT OLECKI:
- Przebudowa drogi powiatowej nr 1909N na odcinku Nowy Młyn – Jelitki - 13,775 mln zł,
- modernizacja tzw. starej bryły szpitala w Olecku z przeznaczeniem na 16-łóżkowy Oddział Geriatryczny i Ośrodek Rehabilitacji Dziennej w Olecku - 5,0 mln zł.

GMINA OLECKO uzyskała dofinansowanie dla dwóch zgłoszonych inwestycji:
- przebudowa i rozbudowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku - wysokość dofinansowania 6,331 mln zł (90% wartości zadania),
- budowa drogi gminnej NR 141508N, ulicy Wojska Polskiego w Olecku (dworzec PKP i PKS) wraz z budową drogi gminnej (tereny inwestycyjne przy plaży Szyjka) - wysokość dofinansowania 4, 545 mln zł (95% wartości zadania).

GMINA KOWALE OLECKIE:
- budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) z towarzyszącą infrastrukturą, dostawą wyposażenia i budową instalacji do zagospodarowania odpadów zielonych w Kowalach Oleckich - 3,99 mln zł.

GMINA WIELICZKI:
- poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Wieliczki poprzez przebudowę dróg w systemie zaprojektuj i wybuduj. 5,7 mln zł,
- poprawa infrastruktury wodociągowej w gminie Wieliczki. 4,75 mln zł.

GMINA ŚWIĘTAJNO:
- budowa sieci wodociągowej do miejscowości Zalesie, Wronki, Jelonek, Pietrasze - 5,7 mln zł,
- przebudowa odcinków dróg gminnych w miejscowościach Sulejki i Niemsty oraz przebudowa dróg osiedlowych w miejscowościach Dunajek, Świętajno i Pietrasze - 4,655 mln zł.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Warmiak2 #3100552 31 maj 2022 07:29

    A co z drogami Olecko-Kowale Oleckie, Olecko-Bakałarzewo, Olecko-Ełk, Olecko-Giżycko, Olecko-Raczki? Jak długo dojazd do Olecka i wyjazd z Olecka będą w stanie obecnym (czytaj fatalnym)?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5