Sołtys Joanna Jurewicz wyróżniona przez marszałka województwa

2022-05-28 12:04:02(ost. akt: 2022-05-28 12:43:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Podczas Forum Sołtysów Warmii i Mazur w Ostródzie 100 sołtysów zostało wyróżnionych przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności. Wśród nich znalazła się przedstawicielka gminy Olecko – Joanna Jurewicz, sołtys sołectwa Możne.
Ponad tysiąc sołtysów z całego województwa przyjechało do Ostródy na Samorządowe Forum Sołtysów Warmii i Mazur. Wśród nich było 9 sołtysów z gminy Olecko oraz burmistrz Karol Sobczak.

Niestety wyróżniona przez marszałka sołtys Joanna Jurewicz nie mogła osobiście uczestniczyć w Forum Sołtysów i dlatego na sesji Rady Miejskiej w Olecku burmistrz Karol Sobczak przekazał jej gratulacje od marszałka województwa i wręczył pamiątkowy dyplom.

Obrazek w tresci

Na Forum Sołtysów gminę Olecko reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „KukoWianki", które przygotowało specjalne stoisko. Na suto zastawionym stoisku każdy uczestnik mógł skosztować przepysznych i zdrowych produktów regionalnych m.in.: zupę szczawiową, naleśniki z twarogiem i podagrycznikiem na słono oraz z dżemem z czerwonego agrestu, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym, różnego rodzaju serniki i ziołowe herbatki prozdrowotne z pokrzywy i podagrycznika.
Obrazek w tresci

Fot. KGW Kukowianki/Fb

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olecczanin #3100394 28 maj 2022 13:30

    Gratulacje pani sołtys, niedawno rozmawiałem z nią i jestem pod wrażeniem jej pomysłów i pozytywnych przemyśleń. Uwaga w sprawie zdjęcia na czołówce: pani przewodnicząca chyba jest ważniejsza w precedencji niż pani Wioletka, prawda? Jak nie wie, niech się douczy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5