Oleccy policjanci przypomną kierowcom przepisy dotyczące parkowania

2022-05-27 10:42:32(ost. akt: 2022-05-27 10:46:02)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W czerwcu oleccy policjanci wspólnie z uczniami klas mundurowych ZSLiZ w Olecku przeprowadzą akcję edukacyjno-porządkową „Parkuj z głową”. Wszystko po to, aby przypomnieć kierowcom o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów dotyczących parkowania.
Młodzież pod nadzorem funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Olecku, będzie wyszukiwała nieprawidłowo zaparkowane samochody i umieszczała na pojazdach ulotki informujące o popełnionym wykroczeniu.

Z wnioskiem o przeprowadzenie akcji, wzorem lat ubiegłych, wystąpił radny Wojciech Leonarczyk i otrzymał pozytywną odpowiedź od zastępcy komendanta KPP w Olecku, który zapewnił też, że funkcjonariusze KPP w Olecku „każdego dnia realizują zadania w zakresie kontroli parkowania na terenie Olecka, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych oraz skrzyżowań, ujawniając i dyscyplinując kierowców naruszających przepisy określające warunki oraz zakazy zatrzymywania lub postoju.”

Jednocześnie zastępca komendanta KPP w Olecku poddał radnym pod rozwagę rozbudowę infrastruktury miejskiej ograniczającej jazdę i zatrzymywanie się na chodnikach poprzez tworzenie barier w postaci np. blokad parkingowych, słupków, gazonów z kwiatami, w miejscach, gdzie kultura kierujących pozostawia wiele do życzenia, a brak odpowiedniego „ogranicznika” doprowadza do sytuacji, że chodniki zastawiane są samochodami (szczególnie w rejonie ul. Cichej ze skrzyżowaniem z Pl. Wolności oraz chodniki przy Pl. Wolności w okolicy banku, jak również przy skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Warmiak2 #3100339 27 maj 2022 18:49

    Uwadze policji polecam również przejście dla pieszych przy Lewiatanie na ul. Kamiennej. Ulica jest dwukierunkowa, ale ciągle samochody stają przy samym przejściu dla pieszych i jadący z góry nie widzą pieszych wchodzących na przejście od strony Starostwa. A ruch jest duży, szczególnie rano, gdy dowożone są dzieci do przedszkola na Pl. Wieży Ciśnień i uczniowIe idący do szkoły przy ul. Kolejowej. Wielu kierowców nie wie, lub udaje, że nie wie, że tylko na ulicy jednokierunkowej można się zatrzymywać bliżej przejścia ALE ZA PRZEJŚCIEM, A NIGDY PRZED.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5