Oleckie Echo i jego goście na scenie ROK w Olecku

2022-05-23 01:28:25(ost. akt: 2022-05-23 01:34:52)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbyło się wyjątkowe widowisko słowno-muzyczne przygotowane z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Na scenie wystąpił zespół Oleckie Echo i jego goście. Piękne piosenki wzruszyły publiczność, a scenki kabaretowe rozbawiły do łez.
Liczną publiczność powitała szefowa „Oleckiego Echa” – Jadwiga Malinowska. Widowisko rozpoczęła Wioletta Bogdan recytacją wiersza „List do matki”, a Jadwiga Malinowska przepięknie zaśpiewała słynny szlagier „Do Ciebie Mamo” z repertuaru Violetty Villas, po czym zaprezentowało się Oleckie Echo. Zespół wykonał kilka wzruszających, ale też i zabawnych piosenek m.in. „Białe majowe bzy”, „Miłość jak wino”, „Staruszek świat”, „Nie wrócą te lata” oraz rubaszny utwór ludowy „Kolanko”.


Publiczność obejrzała też zabawne scenki kabaretowe w wykonaniu: Wioletty Bogdan, Jadwigi Malinowskiej, Przemysława Bogdana i Dariusza Sawickiego.
Nie zabrakło nawiązania do sytuacji za naszą wschodnią granicą. Jadwiga Malinowska zaśpiewała utwór „Kołysanka matki”, która zadedykowała wszystkim matkom na Ukrainie i tym, które z powodu wojny musiały opuścić swój kraj. Natomiast Waldemar Snarski zachwycił publiczność wykonaniem utworu „Tańczmy po miłości kres” Leonarda Cohena.

Zespołowi Oleckie Echo towarzyszyli muzycy: Remigiusz Chmiel (skrzypce), Maksymilian Olszewski (gitara basowa), Tadeusz Srebrowski (bębenek), Piotr Skowroński (akordeon) oraz Waldemar Snarski (gitara i śpiew).

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5