Spowodował kolizję. Był pod wpływem środków odurzających

2022-05-12 12:53:26(ost. akt: 2022-05-12 12:59:03)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Kierujący audi jechał całą szerokością jezdni, po czym uderzył w jadący z przeciwka pojazd. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Jak się okazało, 31-latek był pod działaniem środków odurzających i posiadał przy sobie substancje zabronione.
W środę 11 maja około godz. 18:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Olecku na ul. Kościuszki.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, kierujący samochodem osobowym marki Audi, jadąc w kierunku Olecka, nagle zaczął jechać slalomem, po czym uderzył w jadącą z przeciwka toyotę, którą podróżowała kobieta z 12-letnim dzieckiem. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze poddali kierujących badaniu stanu trzeźwości. Oboje byli trzeźwi. Jednak zachowanie 31-latka wzbudziło w policjantach podejrzenie, że może być on pod wpływem środków odurzających. W rozmowie mężczyzna przyznał, że zażywał substancje zabronione. Ponadto posiadał przy sobie susz rośliny oraz biały proszek.

Mieszkaniec gminy Świętajno został zatrzymany. Wstępne badania laboratoryjne wykazały w organizmie 31- latka środki odurzające. Badanie zabezpieczonych substancji również potwierdziły, że są to narkotyki.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierował.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających do lat 2.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5