Pływacy z Olecka 17 razy stawali na podium

2022-05-12 01:10:03(ost. akt: 2022-05-12 08:34:18)

Autor zdjęcia: Archiwum OSN Amfiprion

Ośmiu zawodników OSN Amfiprion LOK Olecko startowało w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach. Złote medale zdobyli: Lidia Panuszko, Amelia Gajewska, Izabela Ćwirko i Filip Drażba.
Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Pływaniu w Płetwach odbyły się 7-8 maja na basenie Olimpijczyk w Gliwicach. W zawodach udział wzięło 178 pływaków z 14 klubów z Polski. Olecki Amfiprion reprezentowało 8 zawodników w trzech kategoriach wiekowych.

Tytuł Mistrza Polski zdobyli:
- Lidia Panuszko na dystansach: 200 m, 400 m oraz 800 SF (pływanie po powierzchni), srebro na dystansie 100 m SF oraz brąz na 50 m SF;
- Amelia Gajewska na dystansie: 50 m BF (pływanie w dwóch płetwach), srebro na dystansie 200 BF oraz brąz na 100 m;
- Izabela Ćwirko na dystansach 100 m BF oraz 100 m Immersion (pływanie z butlą), srebro na dystansie 50 m BF,
Zawodniczki startowały w kategorii rocznik 2009-2010.

Filip Drażba został mistrzem Polski na 100 m PP w kategorii open oraz na 200 m SF i wicemistrzem na dystansie 50 m PP oraz 400 m SF.

Kacper Jurczak w kategorii open wywalczył brązowe medale na dystansach 50 m BF i 100m BF.

Podczas ceremonii otwarcia mistrzostw Polski zostały wręczone powołania do kadry narodowej na rok 2022. Powołania otrzymało troje zawodników OSN Amfiprion Olecko: Natalia Hatalska, Filip Drażba i Kacper Jurczak.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom klubu OSN Amfiprion LOK Olecko należą się ogromne gratulacje. Ich ciężka praca na treningach została nagrodzona wysokimi miejscami na podium Mistrzostw Polski 2022.

Gratulujemy również trenerowi Piotrowi Fidlerowi za przygotowanie pływaków do zawodów oraz za zaangażowanie i poświęcony czas na treningach.