Zadbajmy razem o Czyste Powietrze

2022-03-26 06:00:00(ost. akt: 2022-03-25 15:33:11)   Artykuł sponsorowany
Ruszają bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Gminy Olecko dotyczące programu Czyste Powietrze.
Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, które mogłyby pochodzić z jednorodzinnych budynków nowo budowanych.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych — wszystko po to, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo, dzięki oszczędnościom finansowym, zwiększą domowy budżet. Program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych, osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego, a także do osób fizycznych, które posiadają prawo własności lub są współwłaścicielami wydzielonego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym lokalu z wyodrębnioną księgą wieczystą, z zastrzeżeniem, że lokal został wyodrębniony przed 1 stycznia 2019 r.

Kiedy? W środę, 30 marca 2022 roku.
O której godzinie? Między 10:00 a 13:00.
Gdzie? W Urzędzie Miejskim przy Placu Wolności 3, pok. nr 2.

Podczas indywidualnej rozmowy udzielimy informacji:
- jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie;
- jak obliczyć wysokość dotacji dla konkretnego budynku;
- jakie dokumenty są niezbędne do podpisania umowy dotacji oraz rozliczenia przyznanego dofinansowania.


„Zadbaj o siebie, o swój dom i swoich najbliższych”

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ ZAPISY NA KONSULTACJE PROWADZI PRACOWNIK URZĘDU MIEJSKIEGO PANI URSZULA ŻYCZKOWSKA POD NUMEREM TELEFONU 87 520 33 01.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONASzczegółowe informacje na temat programu Czyste Powietrze znajdziecie Państwo w specjalnej broszurze.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5