Kapituła plebiscytu wytypowała 5 kandydatek do tytułu

2022-03-20 08:51:24(ost. akt: 2022-03-20 09:08:32)

Autor zdjęcia: Marta Szmyt

W Urzędzie Miejskim w Olecku odbyło się spotkanie członków kapituły plebiscytu ,,Kobieca Inspiracja Roku 2021". Do kolejnego etapu plebiscytu kapituła wytypowała pięć kandydatek.
Tytuł "Kobiecej Inspiracji Roku 2021” jest przyznawany po raz pierwszy, za szczególne osiągnięcia kobiecie będącej mieszkanką gminy Olecko, działającej na terenie gminy w zakresie kultury, sportu, zdrowia lub ogólnie pojętej działalności społecznej na rzecz mieszkańców gminy Olecko, która w swoim życiu kieruje się najwyższymi wartościami moralnymi, żyje i pracuje z myślą o innych, poprzez swoją osobowość umożliwia poznanie czegoś nowego, zaraża entuzjazmem, inspiruje i angażuje inne kobiety, wzmacnia ich poczucie wartości i udowadnia, że każdy może osiągnąć niemożliwe.

Kapituła w składzie: Karol Sobczak – burmistrz Olecka, Sylwia Wieloch - zastępca burmistrza, Sławomir Hatalski – sekretarz gminy, Monika Błaszak – rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Olecku, Marta Jeżewska – kierownik Działu Merytorycznego Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku oraz Beata Makarczuk - Jackowska – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Kije i Wianki, wytypowała 5 kandydatek do tytułu ,,Kobiecej Inspiracji Roku 2021".

Do kolejnego etapu plebiscytu kapituła wytypowała:
- Ewę Krupińską,
- Annę Mackiewicz,
- Alicję Nowik,
- Barbarę Skindziul,
- Jadwigę Wasilewską.

Wkrótce zaprezentujemy sylwetki wszystkich kandydatek.

Przy wyborze komisja kierowała się kryteriami określonymi w regulaminie plebiscytu, czyli:
- wpływ kandydatki na życie społeczne,
- promocja pozytywnej postawy i zaangażowania,
- popularyzacja aktywnego trybu życia,
- uczynność, skromność, życzliwość,
- szczególna osobowość,
- inne / szczególne osiągnięcia.

W terminie od 20 do 30 marca br. odbędzie się głosowanie na profilu Facebook Urzędu Miejskiego w Olecku. Od 21 do 30 marca będzie można także oddać głos w tradycyjny sposób, za pomocą ankiety dostępnej w Punkcie Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Olecku (pokój 03, parter).

Laureatka Plebiscytu otrzyma tytuł „KOBIECA INSPIRACJA ROKU 2021” dyplom statuetkę oraz nagrodę – profesjonalną biznesową sesję zdjęciową.
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresciKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olecczanin #3096160 24 mar 2022 16:27

  Ten Kokeszko to ma głowę do interesów, wiedział kogo poprzeć, to teraz frukty zbiera, pytanie tylko dlaczego w lecie małolatów zatrudnia na czarno.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. michna #3096100 23 mar 2022 16:45

  Oglądałam taki film "Rzeczpospolita Babska", stara komedia, chyba z końca lat sześćdziesiątych. Drugi film to znana chyba wszystkim komedia "Seksmisja". Jak obejrzycie te dwa filmy, to zrozumiecie, co się wyprawia w oleckiej polityce. A, i jeszcze niezapomniana postać niejakiego młynarza, Kokeszki z filmu "Sami swoi". Olecko jak żywe, tylko deweloperki brak.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Darek #3096023 22 mar 2022 21:12

  Marta Jeżewska – kierownik Działu Merytorycznego Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku- ktoś mi to wyjaśni ? Co to za stanowisko, serio , ja nie znam si,e , więc proszę o wyjaśnienie. Ja potrzebuję kierownika na stanowisko kierownicze ,żeby na wszystkie reperkusje , które są nieadewatne i nieinterferentne , ewentualnie aczkolwiek. Szukammmmm! A tak na poważnie , to tylko dlatego to stanowisko , bo nie wypadało odwołać, zwolnić kobiety , która nie dawała rady w ROK?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 4. olecczanin #3095935 21 mar 2022 18:39

  Zero komentarzy? Jeśli o mnie chodzi, to dałbym nagrodę dla pani zastępczyni, to ona jest inspiracją dla wszystkich, którzy myślą o tym, aby faktycznie rządzić, ale nie odpowiadać za decyzje. Majstersztyk, mistrzostwo świata. A konkretnie? Przecież wiecie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5