Szachiści Czarnych Olecko zagrali w Białymstoku

2022-01-10 15:57:40(ost. akt: 2022-01-10 16:16:44)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Czarni Olecko/

W Białymstoku odbył się 40. Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ludwika Zamenhofa. Wzięli w nim udział szachiści MLKS Czarni Olecko.
Turniej w Białymstoku odbył się w dniach 27-31 grudnia. Zawody podzielone zostały na dwa turnieje: B i C. Turniej B rozegrano w dniach 27-29 grudnia na dystansie 9 rund, a turniej C w dniach 30-31 grudnia na dystansie 7 rund.
Tempo gry w obu turniejach ustalono na 30 minut + 30 sekund na posunięcie.

W turnieju B wystąpili zawodnicy MLKS Czarni Olecko: Wiktor Raszkowski oraz Igor Dubrowny. Wiktor zdobył 3,5 pkt. i zajął 57. miejsce, a Igor – 2,0 pkt. i uplasował się na 69. miejscu. Startowało 72 zawodników.

W turnieju C zagrał Maksymilian Hanc, który zdobył 5,0 pkt. i w klasyfikacji końcowej zajął 9. miejsce. Startowało 56 zawodników.