Olecko: Nieostrożni kierowcy na drogach powiatu

2021-12-13 12:39:13(ost. akt: 2021-12-13 12:42:01)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wymijanie – to przewinienia kierujących, które w miniony weekend doprowadziły do kolizji na terenie powiatu oleckiego. Wielu takich sytuacji można uniknąć zachowując rozwagę!
Opady śniegu, słaba widoczność oraz pochmurne dni nie sprzyjają prawidłowemu postrzeganiu sytuacji na drodze. Niestety przekonali się o tym kierowcy poruszający się po drogach powiatu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (10.12.2021 r.) około godz. 17:30 w Olecku na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym ulic Wojska Polskiego i Kolejowej. Kierująca samochodem osobowym marki Audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. 22-latka została ukarana mandatem karnym.

Kolejna kolizja miała miejsce w sobotę (11.12.2021 r.) około godz. 16:00 na drodze powiatowej Olecko – Świętajno. 22-latek kierujący peugeotem nie zachował bezpiecznej odległości podczas wykonywania manewru wymijania osobowego volkswagena czym doprowadził do zderzenia się lusterkami pojazdów. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

O ostatnim zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Doliwy gm. Świętajno oleccy policjanci zostali poinformowani w niedzielę (12.12.2021 r.) przed godz. 16:00. Kierujący samochodem osobowym marki Ford potrącił przebiegającą przez jezdnię sarnę.

W minioną niedzielę (12.12.2021 r.) policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości pojazdów poruszających się drogą wojewódzką nr 653, w miejscowości Szczecinki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że w czerwcu br. mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 20-latek po kilku dniach od pierwszego zatrzymania, nie stosował się do decyzji starosty o zatrzymaniu prawa jazdy, w związku z czym czas zatrzymania jego prawa jazdy został wydłużony do 6 miesięcy. Niestety na mężczyźnie nie zrobiło to żadnego wrażenia i ponownie wsiadł za kierownicę. Teraz nie dość, że został ukarany mandatem karnym przez oleckich policjantów to jeszcze starosta wyda decyzje o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami. Wiąże się to z tym, że kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Pamiętajmy, że kierowcy muszą brać pod uwagę kilka czynników mających istotny wpływ na komfort i bezpieczeństwo podróży, m. in. warunki atmosferyczne, natężenie ruchu oraz własne samopoczucie. Każdy element połączony z roztargnieniem lub niesprzyjającą aurą może doprowadzić do wypadku czy kolizji.
Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich uczestników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności, o uważną jazdę oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5