Olecko: Przed radnymi trudna decyzja

2021-11-25 11:17:33 (ost. akt: 2021-11-25 18:05:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Olecku radni ponownie zajmą się uchwałą, która ewentualnie umożliwi powstanie żwirowni w granicach administracyjnych Olecka.
Zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Olecko dotyczy wyznaczenia terenu eksploatacji kruszywa naturalnego na północno-zachodnich obrzeżach miasta, tuż za Zakładami „Prawda”. Jeśli ostatecznie zostanie podjęta, umożliwi właścicielowi eksploatację złoża żwiru, co ma trwać nie dłużej niż 4 lata. Teren ten obecnie stanowi pola uprawne. Projekt uchwały radni omawiali na komisjach stałych rady.

W głosowaniu na komisji oświaty 4 radnych (Jarosław Bagieński, Renata Maciąg, Mariusz Miłun, Wojciech Rejterada) opowiedziało się za przyjęciem uchwały, przeciwna była Anna Kaczor, a wstrzymali się Ferdynand Grodzicki i Józef Krajewski.

Z kolei na komisji finansòw radni nie dyskutowali nad projektem uchwały. W głosowaniu poparło ją 4 radnych (Rafał Bielawski, Dawid Bondarenko, Wacław Olszewski, Grzegorz Wróblewski), przeciwko głosowało 3 (Adam Chajęcki, Marcin Roszko, Wioletta Żukowska).

Komisja zdrowia zaopiniuje uchwałę w najbliższy poniedziałek. Jakie będą ostatecznie losy uchwały, okaże się we wtorek 30 listopada na sesji rady miejskiej.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olecki obserwator #3082351 25 lis 2021 11:38

    Czy ktoś z radnych ma konflikt interesu w temacie żwirowni?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5