Nowy radiowóz dla oleckich funkcjonariuszy

2021-11-23 11:41:40 (ost. akt: 2021-11-23 12:23:53)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Olecku odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionego radiowozu. Kluczyki do Kia Sportage przekazała na ręce asp. szt. Krzysztofa Bobowicza starosta olecki Marzanna Pojawa- Grajewska.
Na drogi powiatu oleckiego wyjedzie nowy oznakowany radiowóz. Samochód został zakupiony z pieniędzy przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Olecku, gminy Olecko, Wieliczki, Świętajno, Kowale Oleckie oraz z budżetu Komendy Głównej Policji. Kia trafi do oleckich policjantów ogniwa patrolowo interwencyjnego i będzie wykorzystywana w codziennej służbie.

We wtorek (23.11.2021 r.) przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Olecku odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionego radiowozu. Oznakowana Kia Sportage kosztowała 126 tys. zł. Została zakupiona dzięki środkom przekazanym ze Starostwa Powiatowego w Olecku, gminy Olecko, Kowale Oleckie, Świętajno i Wieliczki. Połowa kwoty została sfinansowana przez Komendę Główną Policji.

Obrazek w tresci

Kluczyki do nowego radiowozu przekazała na ręce asp. szt. Krzysztofa Bobowicza, doświadczonego policjanta ogniwa patrolowo interwencyjnego, starosta olecki Marzanna Pojawa- Grajewska.

- Zakup radiowozu nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie i zaangażowanie władz samorządowych. Dobra współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie oraz lepsze warunki pracy oleckich policjantów - podkreślił w swoim krótkim przemówieniu mł. insp. Jerzy Kuprewicz, Komendant Powiatowy Policji w Olecku.


Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SposóbTomka #3082272 24 lis 2021 20:24

    A gdzie ksiądz ? Bez pokropku może szybko się zepsuć...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Olecki obserwator #3082047 23 lis 2021 16:22

    Brawo, i to jest przykład pięknej współpracy! A swoja drogą, to w obecnych czasach nazwa "radiowóz" pochodząca od "radia" jest taka archaiczna, może zrobić konkurs na nową nazwę auta? Polibus? A może policjanci mają swoje nazewnictwo na te wozy, tak jak np. "dwusuw" to policyjny pieszy patrol.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5