Obchody dnia św. Huberta w Olecku

2021-10-25 09:00:04 (ost. akt: 2021-10-25 09:08:47)

Autor zdjęcia: Józef Kunicki

W Olecku odbyły się obchody dnia św. Huberta okręgu suwalskiego Polskiego Związku Łowieckiego. Święto myśliwych było znakomitą okazją do wręczenia zasłużonym kołom łowieckim i myśliwym, odznaczeń łowieckich.
Hubertus to wspólne święto myśliwych, leśników i jeźdźców, czyli środowisk, którym patronuje św. Hubert. Organizowane jest na początku sezonu jesienno-zimowych polowań, zwykle na przełomie października i listopada. Tegoroczne obchody Hubertusa okręgu suwalskiego Polskiego Związku Łowieckiego rozpoczęła uroczysta Msza święta w kościele NMP Królowej Polski, której przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Jerzy Mazur.


Druga część Hubertusa odbyła się w oleckiej hali Lega. Święto myśliwych było znakomitą okazją do wręczenia zasłużonym kołom łowieckim i myśliwym, odznaczeń łowieckich i wyróżnień za wkład pracy kultywowanie tradycji łowieckich, ochronę przyrody i pomoc w ograniczaniu skutków pandemii Covid-19.

Część artystyczna składała się z koncertu muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Galindowe Rogi” z Nadleśnictwa Maskulińskie oraz Miejskiej Orkiestry Dętej w Olecku.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5